První herní prověrka přišla, po náročné fyzické přípravě, na turnaji v Novém Veselí, kde jsme se umístili na druhém místě. Ve skupině jsme na úvod přesvědčivě porazili ŠKP Bratislava 28:17. Další den jsme nastoupili proti HCB OKD Karviná, se kterým se střetneme hned v prvním kole nadcházejícího ročníku extraligy, toto utkání bylo velice pohledné a škoda, že došlo ke konci ještě před hvizdem rozhodčích. Po několika nezaviněných zákrocích, včetně posledního prorážení karvinského hráče, který to odnesl roztrženým obočím, se vedení Karviné rozhodlo odvolat své hráče ze hřiště. Toto vše se odehrálo do 27. minuty prvního poločasu za stavu 14:14. Konečný výsledek tak byl 10:0 pro Duklu. Ve finále jsme se setkali s Hranicemi, které zvládli toto utkání lépe a vyhráli 27:24. Na turnaji jsme tedy obsadili 2. místo.

Další víkend jsme odjeli na turnaj KERS CUP do Jičína. Zde nás čekal domácí Jičín, MŠK Povážská Bystrica a polský KS SPR Chrobry Glogów. Jako první jsme se utkali s domácími, kdy jsme nezvládli první poločas a prohrávali o 5 branek, ve druhém přišlo rapidní zlepšení a několik minut před koncem jsme se dostali i do jednobrankového vedení, nakonec jsme však koncovku nezvládli a prohráli 23:22. V sobotu turnaj pokračoval dvěma zápasy, dopoledne jsme změřili síly se slovenskou MŠK Považská Bystrica, v tomto zápase jsme po celou dobu udržovali vedení a výsledkem byla výhra 28:23. Jako poslední přišel soupeř z Polska KS SPR Chrobry Glogów, který hraje nejvyšší polskou soutěž. Do nové sezony posílený tým o zkušeného pivota Bartosze Jureckiho nám ukázal jak má vypadat spolupráce spojka – pivot. tento zápas jsme tahali za kratší konec a prohráli jsme rozdílem 6 branek 24:18.

Poslední prověrkou bude dvojzápas, který odehrajeme s Novým Veselím v hale na Ruzyni.

!!! A 5. září vykročíme do nové sezony v domácím prostředí proti týmu HCB OKD Karviná, poslední vzájemný zápas rozhodně dodá na pikantnosti, takže rádi přivítáme domácí fanoušky v hojném počtu!!!#beDukla