Ohlédnutí za podzimní části 1. ligy starších dorostenců

Výborný start a dobrá herní úroveň ve všech šesti zápasech. To jsou dva důvody, proč jsou starší dorostenci po 6. kole na prvním místě bez ztráty bodu.

Velmi důležitým krokem byl první zápas proti jednomu z aspirantů na první trojku v letošním ročníku – Novému Veselí. Vítězství bylo velmi důležité, protože výhra v prvním ligovém utkání vždy velmi pomůže a to hlavně psychicky. Druhé střetnutí nebylo o nic lehčí. Mladí házenkáři zavítali na palubovku loni stříbrného týmu z Plzně. Po skvělém výkonu brankářů ve druhém poločase Dukla dominovala a odvezla si výhru o 12 branek!!! Třetí kolo se přesunulo opět do Prahy, kam dorazil nováček ze Zlína. V zápase byla dokonce přesažena čtyřiceti branková hranice a utkání skončilo poměrem 42:24, přičemž se do střeleckých statistik zapsal i brankář M. Štefanič. Čtvrté kolo přineslo opět velmi zajímavý a náročný souboj s týmem Lovosic, odehraný na severu Čech. Utkání se odehrálo ve velkém tempu a docházelo zde k mnoha situacím, které byly na hranici pravidel a sportovního chování. I přes to, že Lovosice drželi krok až do posledních minut utkání, Dukla zápas ovládla výsledným skóre 25:28. Páté kolo mělo nabídnout souboj asi doposud nejzajímavější. Do Prahy totiž přijelo zatím velmi dobře hrající Zubří. Utkání nabídlo mnoho házenkářsky pohledných akcí na obou stranách. Domácí se museli poprvé v sezóně vypořádat se záporným skóre v polovině zápasu a to 14:16. Ve druhé půli však dokázali dvoubrankový rozdíl smazat a převrátit si tak vedení na svou stranu. Na světelné tabuli tak svítilo po konečném hvizdu 29:26 pro domácí. Šestým a zároveň posledním zápasem podzimní části bylo utkání ve Strakonicích. Jihočeši se doposud neprezentovali vůbec špatně. Doma potrápili silné Lovosice a na Moravě s nimi neměli lehké zápasy celky Zubří a Karviné. Do utkání však vstoupili Pražané ve velkém stylu a za nedlouho vedli již o deset branek. Tento rozdíl si pak udržovali, a i jemně navyšovali až do konce utkání. Konečné skóre – 25:37.

Věříme, že se starším dorostencům bude i nadále dařit, prodlouží sérii bez prohry na co možná nejvíce zápasů a vytvoří si podmínky pro co nejlepší konečné umístění v soutěžním ročníku 2015/2016. Odhodlání, nasazení, herní a psychická pohoda hráčů i trenérů v dosavadních utkáních zatím nasvědčuje tomu, že by tenhle tým mohl pomýšlet na ty nejvyšší příčky.

První část je tedy u konce a nyní je v plánu reprezentační přestávka. Nominaci do národního týmu obdrželi 8 hráčů pražské Dukly a to: V. Patzel, J. Zelenka, D. Režnický, J. Hradecký, J. Hozman, M. Štefanič (všichni reprezentace U 17), J. Chmelík a O. Zavázal – náhradník (oba U 19)

Nakonec ještě něco ze statistik:

Vstřelených branek – 198 (nejvíce v soutěži)

Inkasovaných branek – 147

Rozdíl ve skóre – +51 branek