V Sobotu 12.12.2015 jsme odehráli první kolo žákovské ligy. Pořadatelem bylo družstvo z Velké Bystřice. Dalšími soupeři nám byly družstva Dvora Králové, Mladé Boleslavi a Nového Jičína. Vzhledem k vzdálenosti jsme na turnaj odcestovali již v pátek odpoledne a po malých komplikacích na dálnici D1 jsme dorazili do Velké Bystřice až ve večerních hodinách.

V prvním utkání jsme se střetli s celkem Nového Jičína, který pro nás byl velká neznámá. Utkání jsme ale od začátku měli pevně pod naší kontrolou a soupeř nám nekladl žádný větší odpor, proto jsme nakonec zvítězili výrazným brankovým rozdílem. Za zmínku stojí výborný střelecký výkon Lukáše Kaplana (11) a Jonase Magendanse (7).

Dukla I : Nový Jičín 32:12 (16:5)

Sestava a branky: Vlček 1, Kaplan 11, Kopecký 1, Heřt 2, Ježek 4, Brabec 2, Mička 2, Magendans 7, Patzel 2, Janda, Kratochvíl, Trunda, Roháč

Druhé utkání jsme odehráli proti celku z Mladé Boleslavi. Scénář byl podobný jako v prvním utkání . Hned od začátku jsme soupeři odskočili a nakonec z toho byla další vysoká výhra. V tomto utkání vynikli svými výkony v prvním poločase skvěle chytající Ondřej Janda a výborná koncovka levých křídel Lukáše Kaplana a Martina Mičky.

Dukla I : HC TJ AŠ Ml. Boleslav 26:10 (13:2)

Sestava a branky: Vlček 3, Kaplan 5, Kopecký , Heřt 2, Ježek 1, Brabec 1, Mička 5, Magendans 1, Patzel 3, Janda, Kratochvíl 4, Trunda 1, Roháč

Třetí utkání jsme odehráli proti velmi silnému domácímu celku z Velké Bystřice. Utkání bylo velice bojovné s vysokým nasazením všech hráčů. Od začátku utkání jsme tahali za kratší provaz, ale kluci příkladně bojovali a poločasový výsledek nám dával šanci ke zvratu. Na začátku druhé půle se nám podařilo vyrovnat, bohužel soupeř tříbrankovou šňůrou opět odskočil, kluci už bohužel nedokázali zopakovat stíhací jízdu podobně jako v poločase prvním a nakonec jsme toto utkání prohráli. Výborným výkonem se prezentovali Pavel Kopecký a Jonáš Patzel, oba autoři šesti branek.

Dukla I : SK Velká Bystřice 21:25 (10:11)

Sestava a branky: Vlček, Kaplan 2, Kopecký 6, Heřt 1, Ježek, Brabec, Mička, Magendans 2, Patzel 6, Janda, Kratochvíl 4, Trunda, Roháč

V závěrečné utkání turnaje jsme se střetli s celkem 1. HK Dvůr Králové. Do utkání jsme nevstoupili vůbec dobře, již v šesté minutě jsme prohrávali 4:1 a soupeř si dokázal udržovat náskok. Celý první poločas jsme se nedokázali dostat do tempa, zřejmě i pro to, že jsme hráli již čtvrté utkání a soupeř teprve třetí. Po velkém trápení jsme nakonec dokázali srovnat poločasový výsledek na 10:10. Vstup do druhého polačasu byl velmi podobný tomu v poločasu prvním. Prvních 9 minut druhého poločasu jsme prohrávali. Pak ale kluci i přes velkou únavu dokázali zapnout na vyšší výkonnostní stupeň a zbytek hrací doby vyhráli poměrem 9:3. A to znamenalo vítězství. Pochvalu v tomto utkání zaslouží střelci Lukáš Kaplan (8), Vašek Heřt (6) a Pavel Kopecký (4).

Nakonec jsme tedy z turnaje odjížděli s bilancí 3 vítězství a 1 porážka. Žákovská liga je ale teprve ve svém počátku a čeká nás ještě 5 turnajů. Máme co zlepšovat abychom dokázali uspět ve vyrovnaných utkáních, jako bylo to s Velkou Bystřicí. A o ty určitě nebude v této soutěži nouze.

Veliké poděkování patří rodičům, kteří si udělali čas, a odcestovali s námi na tento turnaji!!!

Petr Rams

Trenér