Gumárny Zubří -  Dukla Praha 33:32 (17:19)

Skvělý obrat v zápase předvedli svým fanouškům házenkáři v Zubří. Až od 50. minuty Zubřané v domácím zápase proti Dukle Praha za soupeřem zaostávali, nakonec ale slavili těsnou výrhu. V úvodu se sice chopili domácí dvoubrankového vedení (4:2, 7:5), ve 20. minutě ale úspěšnou sedmičkou překlopil vedení na stranu hostů Sviták a do přestávky se pak Pražané drželi ve vedení. To ještě výrazně navýšili po návrazu ze šaten, kdy čtyřmi rychlými střelami uskočili soupeři na rozdíl šesti tref (24:18) a pětibrankový náskok si pak udržovali až do závěrečné desetiminutovky. Do ní vstupovaly oba celky za stavu 25:30, ve vedení byli dukelští házenkáři. V závěru ale domácí dokázali využít opakovaného vylučování na straně Dukly a připravenými akcemi rychle ukrajovali z dukelského náskoku. V 59. minutě vyrovnal Šlachta na 32:32 a vzápětí dokázal dvounásobného oslabení Pražanů využít Zahradníček. Dukelský pokus o vyrovnání zlikvidoval Malina a Valaši slavili nejtěsnější možnou výhru 33:32.

Nejvíce branek: Zahradníček 8, Šlachta 7/3, Řezníček 6/1 – Sviták 8/3, Jeníček 7, Kotrč 6.  Rozhodčí:Hájek, Macho. Sedmimetrové hody: 6/4 – 3/3. Vyloučení: 5:6 (ČK Brabec). Diváci: 900.

Andrej Titkov, trenér Gumáren Zubří: „Točili jsme dlouho sestavu, než jsme našli její ideální složení. Velice dobře chytal brankář soupeře Rangl a my jsme rádi, že od patnácté minuty druhého poločasu se nám podařilo najít ty správné formace a otočit zápas. Je to fantastické.“

Jan Josef, trenér Dukly Praha: „Udělali jsme hodně zbytečných chyb v útoku, ztratili jsme moc míčů. Velkým problémem bylo to, že jsme hráli moc času v oslabení.“

NYNÍ ČÉKÁ VŠECHNY HRÁČE I REALIZAČNÍ TÝM VÁNOČNÍ PŘESTÁVKA, KTEROU SI VŠAK ÁČKO ZPESTŘÍ TURNAJEM V HOLADNSKU, KDE SE STŘETNE S DOMÁCÍM LIONS, AUSTRALSKÝM SYDNEY A NORSKÝMI VIKINGS.

Poté co všichni přivítají rok 2016, se vrhnenme zpět do přípravy a uděláme vše proto, aby letošní sezóna byla v květnu medailová.