SKP Frýdek-Místek – Dukla Praha 24:27 (13:15)

Vedoucí tým extraligové tabulky se na palubovce toho pátého ujal vedení ve třetí minutě a držel ho až do 48. To se domácím podařilo vyrovnat na 22:22. Závěr utkání vyšel hostům, kteří vzápětí vstřelili tři góly a náskok udrželi do závěrečné sirény.

Nejvíce branek: Krahulík 6, Kichner 5, Petrovský 3/3 – Jeníček 6, Sviták 6/3, Kotrč 5. Rozhodčí:Hanák, Pavlíček. Sedmimetrové hody: 4/3 – 4/3. Vyloučení: 1:3. Diváci: 463.

 

Dukla Praha – KP Brno 33:29 (20:12)

Vedoucí tým extraligové tabulky sice jako první inkasoval, ale vzápětí skóre otočil, získal vedení a do konce utkaní ho nepustil. Předposlední celek soutěže byl domácím vyrovnaným soupeřem do 20. minuty. Závěrečnou desetiminutovku prvního dějství ovládla Dukla 8:2, což jí vyneslo poločasové vedení 20:12. Mohlo by se zdát, že bylo rozhodnuto, ale… Úvodních deset minut druhé půle však vyšlo parádně Brnu, které snížilo na 19:21. Domácí však kontrovali a do 50. minuty získaly rozhodující náskok 29:23, který hosté dokázali již jen korigovat.

Nejvíce branek: Sviták 6/3, Kotrč a Mubenzem po 6 – Mičola 8, Koubek 7, Musil 5. Rozhodčí: Fogl, Točík. Sedmimetrové hody: 3/3 – 1/0. Vyloučení: 7:6. Diváci: 175.

Jiří Kotrč, asistent Dukly Praha: „Důležité je, že jsme získali dva body a nikdo další se nezranil, protože zraněných máme nyní opravdu hodně. Podařilo se nám dobře vstoupit do zápasu a brzy jsme si vypracovali pohodlné vedení. Chtěli jsme rychle rozehrávat, abychom unavili soupeře, což se nám podařilo. Bohužel nám ale nevyšel druhý poločas, kdy jsme skoro prohospodařili osmigólový náskok. Chtěli jsme dát šanci střídajícím hráčům, aby také dostali šanci, ale poté, co jsme dostali v druhé části od Brna brzy sedm branek, jsme museli dát do hry opět původní sestavu, která v klidu dohrála utkání