Čtvrtfinále Vyzývacího poháru je tady, stejně jako cesta házenkářů Dukly Praha do Belgie, kde se v neděli 20. března utkají s antverpským celkem KV Sasja HC. Výprava jediného českého zástupce v evropských házenkářských pohárech odlétá v sobotu ráno v 9.00 vojenským speciálem z Kbel. Stejným směrem míří Pražané v krátké době podruhé, neboť v únoru vyřadili v této soutěži další belgický tým HC Visé BM.

„Armáda nám vyšla vstříc, což je pro nás ohromné plus, jelikož cesta autobusem by byla dost úmorná. Takhle budeme v hotelu asi za tři hodiny a budeme mít dostatečný čas na aklimatizaci a odpočinek. V sobotu si zatrénujeme, podíváme se na video ze zápasu soupeře a další kraťoučký trénink stihneme ještě v neděli dopoledne. V šest večer pak začne zápas,“ říká trenér Jan Josef.

Informace o soupeři získával mimo jiné od syna, který hraje v Benelux-lize za nizozemský celek HV KRAS/Volendam. „Ze zpráv a videí vyplývá, že Sasja je o nějaké to procento silnějším soupeřem než byl v osmifinále HC Visé. Jejich házená se docela podobá našemu stylu. Preferují rychlý přechod do útoku a rychlost je vlastní celému manšaftu. Výborně střílejí z křídel, a že tým šlape, dokládá nedávný nerozhodný výsledek v nadstavbové části ligy s nejlepším belgickým celkem Hubo I. Hasselt,“ vypráví kouč.

V nejsilnější sestavě

„Víme, že tahle konfrontace nebude žádnou procházkou růžovým sadem. Samozřejmě se na to určitým způsobem připravujeme, zkoušíme různé varianty a obměny obranného systému i složení útoků, ke kterým může v průběhu zápasu dojít. Naši kluci si jsou vědomi, že je v neděli čeká křest ohněm. Všichni se na zápas koncentrují, poslední tréninky byly spíš dolaďovací,“ pokračuje trenér Dukly.

Mužstvo z antverpské čtvrti Hoboken zdolalo v osmifinále Challenge cupu řecký Poseidon Lotrakiu v součtu o jednu branku. V nadstavbové části belgické ligy jsou zatím třetí. „Mají silné stránky, ale pochopitelně také výkyvy. Ty je ale proti nám určitě nepostihnou. Předpokládám, že budou skvěle připravení a vrchovatě namotivováni,“ myslí si Jan Josef, jehož svěřenci se v evropských pohárech dostali mezi nejlepších osm týmů po šestnácti letech.

Dukláci odjíždějí do Belgie jako vítěz základní části extraligy a v plné síle s patnácti hráči. „Jsme kompletní, marodi se uzdravili, nikdo není zraněný. Budeme mít připravený stejný kádr jako v posledním extraligovém střetnutí v Plzni. Jediný, kdo zůstává doma, je Honza Bednář, který je u nás na hostování z Vršovic a o víkendu musí za svůj druholigový klub odehrát zápas, v němž se rozhoduje o postupu do první ligy. Jako hráč bude v Antverpách připravený i náš sportovní ředitel Daniel Čurda,“ dodal kouč Pražanů.

Nedělní zápas začíná v Belgii v 18.00, odlet domů je naplánovaný na 23.00. Odveta se bude hrát o týden později v neděli 27. března v Praze ve 20.30 v hale v Edenu.

Foto: Ladislav Adámek

Zdroj: extraligahazene.cz