V sobotu ve večerních hodinách nás čekal první semifinálový duel v evropském Challenge Cupu. Soupeřem nebyl nikdo jiný, než loňský finalista a zároveň tým, který nás vyřadil po výsledcích 42:27 a  30:32 ABC Uminho de Braga.

Favorit semifinále byl jasný, ale tým dukelských mladíků nechtěl odlétat z Portugalska s podobným výsledkem jako před rokem. Odhodlání nám rozhodně nechybělo, ale věděli jsme, že pro přijatelný výsledek je potřeba předvést výkon na hranici možností.

Již v první půli bylo vidět, že Portugalci byli lehce zaskočení naším výkonem. Skóre se přelévalo ze strany na stranu, ale byla to převážně Dukla, která vedení držela na své straně. Poločasový výsledek 18:18 byl nadějný, ale…mohl být lepší, nebýt zbytečných chyb a nevyužitých jasných šancí. Nicméně bylo vidět, že jde hrát i s takovým soupeřem, jakým Braga bezpochyby je.

Ve druhé půli jsme nadále domácím brnkali na nervy a když jsme se dostali do vedení 23:26 vypadalo to, že by se mohlo stát překvapení. Jenže do konce bylo ještě 15 minut, Braga po time-outu skóre dotáhla a dokonce šla do vedení. Dukla však zbraně nesložila a opět dokázala odpovědět a 3 minuty před koncem vedla 31:32. Na konci však série vyloučení pomohla domácím a ti se dostali zpět do vedení o branku (33:32), v závěru jsme ještě dokázali srovnat, ale poslední slovo si vzali Portugalci a tak po siréně svítil na tabuli stav 34:33.

Prohra, ale rozhodně povzbudivá, protože odveta zůstává otevřená. Odveta, která se hraje na prvního máje a Dukla se pokusí o pokračování evropské pohádky.

Každý fanoušek bude potřeba, tak neváhejte a dorazte.

 

DUKLA PRAHA – ABC Uminho deBraga

1. 5. 2016   18:00 

hala Podvinný mlýn