Závěrečný turnaj Žákovské ligy jsme odehráli v Praze na Břvích. Byla před námi obrovská výzva v podobě nejlepších celků letošní sezóny. Naše výchozí pozice nebyla zrovna nejlepší, šli jsme do turnaje z pozice pátého celku doavadního průběhu. Nezbývalo nám nic jiného, než jít zápas od zápasu a pokusit se porážet soupeře, kteří byli v tabulce před námi. V prvním utkání jsme změřili síly s Karvinou. Utkání bylo poměrně vyrovnané, dokázali jsme si vytvořit mírný náskok, který ale soupeř dokázal v posledních minutách prakticky zlikvidovat. Druhou půli jsme ale dokázali zvládnout a připsali si tak první vítězství v tomto vyrovnaném turnaji.

Druhé utkání jsme odehráli s celkem Zubří. Díky skvělému výkonu Ondry Jandy v brance, který dokázal mimo třech chycených sedmimetrových hodů zlikvidovat i jiné vyložené brankové příležitosti jsme v poločase vyhrávali o branek. Díky tomuto rozdílu si mohli na chvilku odpočinout i naše útočné opory. Utkání jsme nakonec zvládli a zvítězili.

Toto znamenalo, že kdybychom dokázali porazit již jasné mistry republiky z Centra Haná, tak bychom mohli pomýšlet na zisk jednoho z cenných kovů. Kluci do utkání nastoupili odhodlaně, bylo znát že chtějí zvítězit. Soupeř oslaben o jednoho z pilířů, který se v předchozím utkání zranil a sledoval vše se sádrou na noze z publika se po jistém zisku titulu nemohl dostat do tempa a tak se nám povedlo zvítězit i ve třetím utkání.

V závěrečném utkání s Plzní jsme narazili na soupeře velmi fyzicky vyspělého. Bylo to závěrečné utkání turanje a také celé Žákovské ligy. Plzeň hrála silovou házenou a těžila ze svých fyzických dispozic. Celé utkání měla pod kontrolou a zaslouženě zvítezila.

V konečném zúčtování s výsledky z dalších skupin jsme se dokázali vyšplhat na konečné třetí místo v celorepublikové soutěži.

Rád bych klukům poděkoval za to, že i přes nevydařený vstup do této soutěže nesložili zbraně, na trénincích pracovali a zlepšovali se a nakonec se jim podařilo urvat jeden z cenných kovů.

V poslední řadě bych chtěl poděkovat všem rodičům za celoroční podporu a pomoc, bez které bychom se nedokázali obejít. Díky!!!!!

Petr Rams