Talent Plzeň 27 – 17 HC Dukla Praha

Házenkáři Talentu Plzeň před domácími fanoušky v boji o titul Duklu přestříleli desetibrankovým rozdílem. Zejména ve druhé patnáctiminutovce zápasu na hřišti dominovali a do druhé půle vstupovali s vysokým devítibrankovým náskokem. Ve druhém poločase náskok ještě navýšili a sedm minut před koncem to bylo o jedenáct. Střelecky se pod plzeňskou výhru v sobotním zápase nejvýrazněji podepsal šesti brankami Michal Tonar, nejlepší střelec Dukly Sviták za ním příliš nezaostal, ovšem více než dvěma trefami se k němu připojili pouze Kývala s Kastnerem, a to nebyla ve srovnání s Plzní dostatečná střelecká síla. Plzeň tak drží na své straně finálový mečbol, který může proměnit ve třetí titul v řadě už v neděli večer. Utkání můžete sledovat v 18.05 hodin v přímém přenosu na ČT Sport.

Nejvíce branek: Tonar Michal 6/1, Škvařil 4, Vinkelhöfer 4 – Sviták 5, Kývala 4/3, Kastner 3. Rozhodčí: Opava, Válek. Sedmimetrové hody: 3/2 – 3/3. Vyloučení: 5:3. Diváci: 1420.

Jiří Hynek, asistent trenéra Talentu Plzeň: „Myslím si, že výsledek vypovídá o všem. Jak jsme začali, tak jsme v podstatě pokračovali celý zápas. Šedesátou minutou to skončilo, je to 2:1 na zápasy, nic víc, zítra musíme k tomu utkání přistoupit podobně a všichni doufáme, že už to dotáhneme do konce!“

Jiří Kotrč, vedoucí družstva Dukly Praha: „Co na to říct? Myslím si, že prohrát o deset gólů ve finále smrdí ostudou. Ještě máme jednu šanci, my se o ni popereme. Dneska nás Plzeň přejela hlavně ze začátku, nechali jsme se zastrašit tvrdší hrou a to, myslím si, rozhodlo.“

 

DUKLA BOHUŽEL POSLEDNÍ UTKÁNÍ PROHRÁVÁ O 5 BRANEK A BERE STŘÍBRO! NICMÉNĚ DĚKUJEME VŠEM FANOUŠKŮM ZA PODPORU V LETOŠNÍ FANTASTICKÉ HISTORICKÉ SEZONĚ! DUKLA PO 25 LETECH V SEMIFINÁLE EVROPSKÉHO POHÁRU.. DUKLA VE FINÁLE EXTRALIGY.. DĚKUJEME, BOJOVALI JSME! BEZ VÁS BY TO NEŠLO!‪#‎beDUKLA‬

Talent Plzeň 24 – 19 HC Dukla Praha

Hned na úvod se v Plzni na palubovce začervenalo. A to ne jen dresy dukelských házenkářů, ale také červenou kartou pro Linharta. Plzeňský kanonýr utkání sledoval od 45. vteřiny z hlediště. Plzeň to ale nezaskočilo a rychle se dostala do vedení 3:0. První gól vsítili házenkáři Dukly Praha až v 7. minutě z ruky Kastnera. Agresivní obrany a množství trestů charakterizovaly hru v prvních minutách zápasu. Plzeň se držela ve výrazném vedení 8:4, pak se ale rozstřílel Sviták a manko zkorigoval na 6:8. Plzeň přišla o pětibrankový náskok a brala time-out. Ani potom se ale domácí nedokázali prosadit, naopak Reichl stáhl rozdíl ve skóre na jediný gól (8:7). Po rozpačitém úvodu se tak Dukla rozehrála a utkání začalo nabývat na dramatičnosti – Plzeň se střelecky odmlčela, Pražany podpořil několika dobrými zákroky Petržala. Rozdíl ve skóre se držel na jediném gólu.

Ve druhém poločase Motlík zavřel branku, vychytal Dukle několik střeleckých pokusů z dálky i dohrávky do pivota, a přestože i jeho protivník dukelský Petržala rovněž podával kvalitní výkon, náskok Plzně opět narostl na pět branek (15:10). První branku druhého poločasu vsítil až Kotrč ve 39. minutě, pro dukelského kanonýra to byla první úspěšná střela v zápase. Ve 46. minutě ale Syřínek několikrát vyzrál na domácí obranu a znovu to bylo jen o dva góly (17:15). Plzeňská lavička se šla znovu poradit.

Na začátku poslední pětiminutovky Jonáš s Tonarem zvyšovali náskok domácích na čtyři góly (21:17) a Dukla brala time-out. Zkusila na Plzeňské dvojitou osobní obranu, ale trefy Poloze a obranný zákrok Motlíka snad definitivně zpečetily plzeňské vítězství (23:18).

Na palubovce Plzně vypukly bouřlivé oslavy třetího mistrovského titulu v řadě. Dukelští házenkáři převzali stříbrné medaile, házenkáři Talentu pak rukou Motlíka převzali trofej pro českého mistra.

konečný stav série: 3-1, PLZEŇ zlatá, DUKLA stříbrná