Ve dnech 3. – 5. 6. 2016 probíhaly ve Sportovním areálu Břve obrovské boje. Soupeřily zde ty nejlepší týmy, které se na toto mistrovství kvalifikovaly.

Dukla Praha, jako pořadatel, HK Lovosice, HCB Karviná, Sokol Nové Veselí, SSK Talent Plzeň, Legata Hustopeče.

Nominace našeho týmu: Adam Bubák, Jakub Malantuk, Tomáš Procházka, Jiří Nytra, Tomáš Němeček, Jiří Vojtela, Sebastián Bělohradský, Vladimír Mikolášek, Mikuláš Kabátník, Martin Hrubý, Josef Jonáš, Lukáš Melich, Viktor Habel, Robert Peňažka

Tato družstva soutěžila v 10 disciplínách: hod míčem, rychlý běh, střelba na přesnost, pětiskok, překážková dráha, aktivita, utkání s osobní obranou, utkání bez osobní obrany, shotout a aktivita. Všechny tyto soutěže byly hodnoceny body a nakonec se vše spočítalo dohromady.

Do poslední chvíle nebylo jasné, kdo bude vítězem a jak se týmy poperou o závěrečné pořadí. Našim klukům se podařilo vyhrát v rychlém běhu, pětiskoku a opičí dráze. Střelba na přesnost a hod míčem byl méně úspěšný. Jokera, tedy možnost získání dvojnásobného počtu bodů jsme vsadili na hru. Jak se nakonec ukázalo, volba nebyla nejlepší. Z pěti utkání jsme jednou remizovali z Plzní a bohužel jednou prohráli o gól s Karvinou.

Nakonec po součtu všech bodů bylo pořadí:

HCB Karviná 47 bodů 1. místo

SSK Talent Plzeň 47 bodů 2. Místo

Dukla Praha 46 bodů 3. Místo

HK Lovosice 30 bodů 4. místo

Legata Hustopeče 27 bodů 5. místo

Sokol Nové Veselí 19 bodů 6. místo

Při rovnosti bodů na prvním a druhém místě rozhodlo vzájemné utkání. Celé mistrovství se neslo v přátelském duchu. Prostory areálu byly výborně připravené, organizace probíhala bez problémů. Věříme, že všichni, jak hráči, tak trenéři budou v dobrém vzpomínat na krásný, slunečný víkend, plný super sportovních výkonů. Pro hráče nové zkušenosti a pro trenéry příjemná setkání. Děkujeme všem za podporu a hráčům gratulujeme.

Trenéři Martina a Ladislav Charvátovi