KH Besa Famiglia 35 – 31 HC Dukla Praha

Nejlepší střelci: Kukrika 10, Poklar 7, Biljaka 6 – Kotrč 9, Sviták 6, Syřínek a Šůstek po 5

Takový úvod si házenkáři Dukly Praha nepředstavovali ani v nejčernějším snu. Po pár minutách úvodního zápasu 1. kola Poháru EHF prohrávali na palubovce kosovského mistra s KH Besa Famiglia o osm branek a hrozilo, že se domů vrátí s debaklem.

Naštěstí se Pražanům v dalším průběhu první třicetiminutovky podařilo kosovský nástup přibrzdit. „Nedokážu si vysvětlit náš start do zápasu. Byli jsme ustrašení a čekali, s čím na nás soupeři vyrukují. Oni nás důsledně zatlačili, z každého útoku skórovali a dostali se do vedení 9:1,“ hlásil z horké balkánské půdy sportovní ředitel Dukly Daniel Čurda.

„Vzali jsme si time a pomalu se dostávali do hry. Pravda je i to, že při nás vůbec nestálo štěstí, několikrát jsme trefili gólmana, nebo brankovou konstrukci. Změnili jsme obranný systém z 1-5 na 0-6, a to přineslo ovoce,“ pokračoval v hodnocení Čurda.

První půle skončila čtyřbrankovou porážkou. Po přestávce byla hra naprosto vyrovnaná a domácím malinko docházely síly. „Moc nám pomohl i příchod Davida Šůstka, který se rozehrál k výbornému výkonu a výsledkem je přijatelná porážka o čtyři branky,“ konstatoval ředitel, který protentokrát v roli trenéra zastupoval Jana Josefa. Ten absentoval z rodinných důvodů.

Odveta se hraje v neděli 11. září od 19.00 hodin v Edenu. Čtyřbrankový náskok je hratelný, ale Dukla bude muset podat zodpovědný výkon. „Dokázali jsme si, že se soupeřem hrát můžeme. Potřebujeme naplnit halu a výrazně zlepšit obranu i její spolupráci s gólmanem. Besa hraje velmi rychlou, technicky náročnou házenou. Má tři výborné spojky, které nám daly většinu branek. Kvalitní je i souhra s pivotem. Rozhodovat se bude na středu brankoviště,“ dodal Čurda.

Jiri Kotrc, trenér Dukly: „Po špatném začátku, kdy jsme jednoduše ztráceli míče technickými chybami a soupeř nás trestal rychlým útokem jsme se dokázali v závěru poločasu přiblížit na čtyři branky. Druhý poločas jsme se nedokázali poučit z chyb v prvních třiceti minutách a znovu jsme jednoduše odevzdávali míče a domácí si tak udržovali vybudovaný náskok. Zlepšeným přechodem do rychlého útoku jsme dokázali dát jednoduché góly a dotáhnout se na konečný stav.“

Daniel Čurda, sportovní ředitel Dukly: „Velmi ustrašený začátek zápasu a stav 9-1 byl toho důsledkem. Po změně obranného systému jsme vyrovnali hru a začali náskok domácích stahovat. Druhá půle byla z naší strany mnohem lepší v útočné činnosti, bohužel nám stále nefunguje obrana. Soupeř má skvělé všechny tři zahraniční spojky a pokud chceme pomýšlet na postup, tak musíme zlepšit spolupráci obrana, brankář . Dokázali jsme dát 31 branek a to je hranice, ke které se Kosovci v Praze nesmí přiblížit… Každý fanoušek může pomoct k postupu a to je pro nás jasný cíl a sen. Věříme, že příští neděli budete stát po našem boku!!!“