Dukla Praha – KH Besa Famiglia 31:23 (14:11), první zápas 31:35, postoupila Dukla. Nejlepší střelci: Kývala 10, Kastner 4, Brabec, Jeníček, Kotrč a Šimůnek po 3 – Biljaka 9, Jupa 4, Idrizi a Kukrika po 3.

Házenkáři Dukly Praha splnili povinnost a postoupili do 2. kola Poháru EHF. Ve druhém poločase odvety hrané v hale v Edenu smazali čtyřbrankové manko, které si přivezli z prvního utkání na půdě kosovskému mistra KH Besa Famiglia a slavili výhru 31:23. Jenže ta se nerodila vůbec snadno.

Pražané na soupeře se silnými spojkami vyrukovali s obranou 0 : 6. Od začátku držel akcie Pražanů nahoře gólman Tomáš Petržala, jemuž zdatně asistoval juniorský reprezentant Daniel Kývala, který jen v první třicetiminutovce rozvlnil síť soupeře šestkrát.

5Díky nim se Dukla ujala čtyřbrankového vedení, jenže v závěru poločasu, kdy se po sérii vyloučení musela bránit oslabení v poměru 3:5, se náskok scvrkl na dva góly. Naštěstí stačila v posledních sekundách skóre upravit na 14:11.

Po přestávce se poprvé trefil jindy elitní střelec a reprezentant Milan Kotrč, ale druhá zářijová neděle nebyla zrovna jeho vydařeným dnem. Na Duklu pak dosedla krize, přestala jí fungovat střelba a náskok hrál do karet Kosovcům. Pražané se však dokázali zmátořit a ve 43. minutě poprvé navýšili náskok na pět branek, který by znamenal postup.

To ovšem houževnatého soupeře z Balkánu nepoložilo. Dokázal Duklu přinutit k chybám, na ruce jejích hráčů se vkrádala nervozita a s postupovými šancemi to deset minut před koncem nevypadalo moc nadějně. Tým se naštěstí mohl spolehnout o famózní výkon Petržaly a soupeři začaly pomalu docházet síly.

V závěru už hosté zápas přestali zvládat. Nestíhali a Dukla zvyšovala náskok až na konečných 31:23. Bylo to však perně vybojované vítězství, protože střelci zahodili množství šancí, což naštěstí dokázal vykompenzovat nejlepší hráč na hřišti Petržala.

Kvalitní obrana, výborný gólman, skvělé přechody do útoku. Stále máme mladý a nevyzrálý tým. Vážím si toho, že kluci ve chvílích, kdy se nedařilo, zapnuli. Hlavně díky kondičce, na které jsme v létě pracovali, jsme zlomili zápas,“ vykládal trenér Dukly Jan Josef. „Nabrali jsme sebevědomí, které nám pomůže do dalšího průběhu soutěže. Ověřili jsme si, že pokud dodržujeme taktické pokyny, naše hra funguje.“K soupeři sdělil. „Mají mnohem víc zkušeností. Jejich hra stála na třech spojkách a pivotu. Bylo potřeba je udržet, což se podařilo. I my měli hluché chvilky, nedařilo se nám v útoku. Obrana nás ale podržela, třiadvacet inkasovaných branek bychom si představovali v každém utkání. Klobouk dolů před klukama,“ chválil kouč, jehož svěřence čeká ve 2. kole Poháru EHF chorvatský celek RK Nexe.