Mladší žáci Dukly 6 zahájili novou sezónu 2016/2017 výborně

Mladší žáci se v nové sestavě poprvé setkali již 12. 8., kdy jsme zahájili společné soustředění ve sportovním areálu Břve. Celý týden jsme pilně trénovali a vzájemně se poznávali s novými hráči a samozřejmě postupně tvořili dobrý tým. Kluci si užili spoustu dřiny, ale i legrace.

Po soustředění jsme tréninky přesunuli na Julisku a začali se připravovat na dva úvodní turnaje.

První se uskutečnil v termínu 26. – 28. 8. ve Velké Bystřici. Odehráli jsme zde šest utkání. Všechna dopadla výborně, vždy v náš prospěch.

Dukla 1 – Frýdek Místek 9:14, Dukla i – Dukla 2 – 4:23, Dukla 1 – Jičín 10:15, Dukla 1 – Olomouc 16:17, Dukla 1 – Slavoj Trebišov 8:15, Dukla 1 – Velká Bystřice 9:20

Umístili jsme se na 1. místě a chlapci si odvezli krásný pohár a zlaté medaile. Na začátek to bylo výborné.

Na začátku září 2. – 4. 9. jsme odjeli do Lovosic na druhý turnaj. Zde jsme potkali i nové soupeře: Mělník, Liberec, Lovosice, Louny, Plzeň, SG Spergau. Zde se hrálo ve dvou skupinách. Z pořadí se pak vytvořily dvojice, které hrály o umístění v celém turnaji.

My jsme skupinu vyhráli a v semifinále se potkali s Lovosicemi 2004. Výsledek byl v náš prospěch 19:6. Další postup, již do finále. Zde na nás čekal tým Mělníku. Po vyrovnaném poločase 5:5., jsme nakonec v druhé polovině trošku přidali a zvítězili 13:10. Z turnaje jsme tedy ojížděli s pohárem za 1. místo. Nejlepším hráčem a brankařem se stali hráči našeho týmu: Adam Bubák a Daniel Erebai. Jsme pyšní.

V současné době máme za sebou první turnaj soutěže Pražský přebor. V letošním roce se naše řady mírně rozšířili a hrací systém byl také upraven.

Hraje zde Dukla 1 (to jsme my), Dukla 2, Dukla 3, Břve, Sokol Vršovice, Chodov, Loko Vršovice. Každý tým pořádá jednou turnaj pro 6 týmů. To znamená, že jeden tým má volno.

V sobotu 17. 9. jsme na Břvích pořádali první turnaj my. Vše probíhalo výborně, v rámci hrací doby hrají chlapci 10 minut osobní obranu a následně pokračují 20 minut v běžné hře. Věříme, že to bude přínosem jak pro hráče, tak pro házenou obecně.

Na turnaji jsme všechna utkání vyhráli s poměrně značným rozdílem. Kluci hrají rychlou házenou s vysunutou obranou dle našich pokynů. To je možná cesta k úspěchům.

Takto jsme tedy zahájili s novým týmem. Zatím velmi dobře, budeme určitě pokračovat, pilně trénovat. Kluci mají chuť a to je to nejdůležitější. Házená je musí prostě bavit!!

Trenéři Martina a Ladislav Charvátovi