SKKP Handball Brno 32 – 26 HC Dukla Praha

Nejlepší střelci: Hubáček 6, Hastík 6, Dostalík 5 – Šůstek 8, Reichl 5, Kotrč 4. Rozhodčí: Králíček, Letev. Sedmimetrové hody: 4/3 – 3/2. Vyloučení 5 (ČK Brabec):5. Diváci: 511.

Diváci v Brně mohli v prvních minutách vidět na obou stranách několik neproměněných šancí, které vychytali brankáři obou celků. Až po prvním vyloučení, které padlo na stranu Dukly, dokázalo Brno prolomit nulový stav, když první branku vsítil Burget. Až po třech inkasovaných gólech dokázali hosté prostřelit domácího brankáře, autorem první branky Dukly byl Milan Kotrč. První poločas domácí uzavřeli se sedmibrankovým náskokem 19:12. Ve druhém poločase Brno jemně upustilo z tempa udaného v první půli a Dukla málem ztrátu dotáhla. Nakonec si však Brno podrželo své vedení a utkání skončilo vítězstvím Královopolských 32:26.

 

Trenér SKKP Handball Brno Zdeněk Missbach: „Podařilo se nám uhlídat rychlé útoky Dukly, hlavně Milana Kotrče. Dobře jsme bránili, a hlavně v první půli jsme se mohli spolehnout na brankáře Bavlnku. Neměli jsme ze soupeře žádný respekt. Do zápasu jsme vstoupili ofenzivně a rychle se dostali do vedení. Na hráčích byla vidět chuť, nasazení a vůle po vítězství. Možná to zní jako fráze, ale tak to opravdu bylo“..

„Bylo to těžké utkání, i když jsme v prvním poločase jednu chvilku vedli o devět gólů. Pohodička to ale určitě nebyla. Hrálo se ve vysokém tempu a jednoznačný výsledek může trochu mást. Hráči ze sebe hodně vydali a mohu s klidem konstatovat, že sehráli nejlepší utkání v sezoně. Zápas se musel líbit. Našeho umístění si vážíme, ale nyní máme před sebou Zubří a Plzeň, takže nohama zůstáváme na zemi“, brzdil optimismus brněnský kouč.

Trenér Dukly Praha Jiří Kotrč: „Potřebujeme si odpočinout z náročného programu a trochu i od sebe. Chce to zatrénovat a pak začít zase makat,“ zmínil pražský asistent Jiří Kotrč zápasy, které Dukla sehrála v Poháru EHF. „To, co jsme v Brně předvedli, nemělo s extraligovým výkonem mnoho společného. Vůbec jsme nezvládli začátek a pak jsme už nedokázali vývoj zápasu zvrátit. Propadli jsme v obraně i v útoku a ve hře jeden na jednoho. Nedostali jsme se ani do rychlých protiútoků, což je naše největší zbraň. Možná, že nám chyběli po zápase s Jičínem zranění Sviták a Jeníček“, přemítal Kotrč.

Nyní následuje reprezentační přestávka, kdy se hraje kvalifikace o ME 2018 v Chorvatsku. Během následujícího týdne sehraje Český národní tým dvě kvalifikační utkání, ve středu 2. listopadu se představí na horké půdě Islandu a 5. listopadu ve 14:25 přivítá Plzeňská hala Na slovanech horkokrevné Makedonce. V týmu nebude chybět ani naše opora Milan Kotrč, tímto přejeme jemu i celému týmu hodně štěstí.

#beDukla