Přípravu na odvetnou část sezony 2016/2017 jsme začali 2. ledna. Prvních čtrnáct dní jsme se věnovali nabírání fyzické kondice a silové připravenosti. K dispozici byl i kondiční trenér Ladislav Jenšík, který dal hráčům do těla zejména v posilovně, přípravu s balonem měl na starosti Jan Josef, který se musel obejít bez svého kolegy Jiřího Kotrče, který byl nucen podstoupit operaci.

Jako první herní test nám posloužil soupeř z Prahy a to TJ JM Chodov, který hraje o soutěž níže. Prostor na hřišti dostali všichni hráči a výsledek dopadl podle očekávání, ale zápas nám rověž ukázal nedostatky. HC Dukla Praha 34 – 24 TJ JM Chodov.

Druhý den jsme odjížděli na herní soustředení do Německa, kde jsme změřili síly s budesligovým HSC 2000 Coburg a druholigovým EHV Aue.

HSC 2000 Coburg 29 – 27 HC Dukla Praha

komentář trenéra Jana Josefa: „Výborně odehrané utkání od všech hráčů, kteří se zapojili do hry. Skvělá zkušenost pro naše mužstvo, obrovský rozdíl v tvrdosti, rychlosti a nasazení. Nejlepším střelcem byl Daniel Kývala s 6 brankami. I přes 29 obdržených branek se obrana dobře vypořádala s nátlakovou agresivní hrou domácích, vyzvihl bych výkon obou našich brankářů. Škoda neproměněných 2 sedmiček a 2 stoprocentních šancí v závěru.“

EHV Aue 36 – 25 HC Dukla Praha

Druhý zápas na německé půdě se nevyvedl dle představ, nicméně příležitost dostali všichni hráči z lavičky, včetně nadějných dorostenců, kteří zastoupili zraněné. Aue předvedlo výkon, na který jsme nedokázali odpovědět a po zásluze si odvezli porážku o 11 branek.

O týden později jsme vyjeli na generálku před extraligou opět do Německa, soupeřem nám byl tým, za který v minulosti nastupoval současný trenér našeho týmu Jan Josef TSV Simbach. Soupeře ze čtvrté německé ligy jsme přehráli jasným brankovým rozdílem 43:25, zápas tak posloužil k vyzkoušení herních variant.

 

Již za týden začíná extraligový kolotoč a Dukla hned v prvním zápase přivítá na domácí plaubovce Frýdek Místek a veříme, že si připíše další dva body do extraligové tabulky.

 

#beDUKLA