V letošním roce se nám, mladším žákům Prahy 6 podařilo zvítězit v tomto náročném turnaji. Je to obrovský úspěch hráčů, trenérů i fanoušků (rodičů), kteří trpělivě postupovali krok za krokem v průběhu pěti dnů, kdy turnaj probíhal.

V základní skupině kluci odehráli pět utkání. Jedno bohužel prohráli, ale přesto postupovali do A – finále z prvního místa. Dále je čekala trojčlenná skupina, ze které postupuje pouze vítěz. Tu se nám podařilo vyhrát a v dalším čtvrtfinále na nás čekali Maďaři.

Kluci to zvládli na jedničku a postoupili do semifinále. Opět jsme se utkali s Maďary. Toto utkání bylo nejtěžší. Oba týmy chtěly vyhrát a průběh zápasu tomu nasvědčoval. Byl krásný, plný pěkných akcí a velmi napínavý. Nakonec skončil remízou a došlo na shot auty. Bylo vybráno na obou stranách po pěti hráčích. Pravidelně se v nájezdu střídali, opět vše skončilo remízou. Následovala tzv. náhlá smrt, tedy vždy po jednom hráči. Za nás byl vybrán Mikuláš Macur a první nájezd proměnil, soupeř ovšem také. Následoval druhý nájezd, opět šel Mikuláš a opět proměnil, soupeř pěkně zpracoval vyhozený míč brankařem, ale neproměnil, vstřelil tyčku. Toto štěstí a smůla soupeře nás poslala do finále o zlato.

Druhý den na Velikonoční pondělí jsme odehráli finálové utkání v hale Povinný Mlýn s týmem z Německa a byli úspěšní:

HC Dukla Praha – Handballbezirk Odenwald/Spessart I – 16:7

Celý průběh turnaje, jeho úspěšné výsledky z jednotlivých utkání a určitě i trocha štěstí nám zajistily krásné 1. místo, zlaté medaile a krásný pohár.

Děkujeme všem hráčům, fanouškům a ještě jednou blahopřejeme.

Brankáři: Adam Bubák, Ondřej Váňa

Hráči: Mikuláš Macur, Tomáš Procházka, Daniel Erebai, Martin Hrubý, Robert Peňažka, Jakub Malantuk, Mikuláš Kabátník, Jakub Jarolím, Jonáš Josef, Vojtěch Zoubek, Ondřej Šubrt, Kristián Duda

Trenéři Martina a Ladislav Charvátovi