Čtrnáct státních podniků a příspěvkových organizací Ministerstva obrany se připojilo k projektu Remobil pod heslem „Nehoď mobil vedle, podpoř žáky z Jedle.“

Projekt  ve prospěch Jedličkova ústavu a škol je zaměřen na sběr a recyklaci starých mobilních telefonů. Podpořily jej jak státní podniky a příspěvkové organizace v čele s Ministerstvem obrany ČR, tak i firmy a jednotlivci . Celkový počet odevzdaných telefonů na 350 sběrných místech po celé České republice dosáhl v první  etapě projektu stanoveného cíle 10 tisíc kusů.

 

Házenkářský klub Dukla Praha podpořil projekt Remobil  i v rámci jeho slavnostního vyhodnocení  ve formě dětského dne, který proběhl dnes v areálu odštěpného závodu Vojenský technický ústav letectva a protivzdušné obrany na základně dopravního letectva Praha – Kbely. Organizací slavnostního dne a  vyhodnocení projektu byl pověřen Vojenský technický ústav, s. p. Přibližně 300 žáků z pražského Jedličkova ústavu a škol i děti ze spřátelené ZŠ Ohradní zúčastnilo se programu s ukázkami projektů státních podniků a příspěvkových organizací Ministerstva obrany, včetně letecké techniky 24. základny dopravního letectva, hasičů letiště Kbely, bezpilotních prostředků Policie ČR a dalších zajímavostí. Šek na 100 tisíc Kč za odevzdané mobilní telefony  v rámci projektu Remobil předal Jedličkovu ústavu ministr obrany, pan Martin Stropnický.

„Finanční prostředky budou použity na vybavení jedné z místností fyzioterapie,“ upřesnil ředitel Jedličkova ústavu a škol Petr Hrubý.

 

1 - Remobil - Jedlickuv ustav 3 - VTU, Jedlickuv ustav a ministr MO 4 - HC Dukla Praha 5 - HC Dukla Praha a 9 - Casa - Kbely a 13 - VOP stánek 15 - ukazka UVN 16 - Martin Stropnický a dětska Jedle

Text a foto I.CH.