Dne 14. června 2017 mistrovské Áčko a funkcionáři házenkářského klubu Dukla Praha v rámci partnerské spolupráce zavítali na zkušební střelnici Vojenského technického ústavu, s. p. v Bzenci. Jedinečná písečná oblast o výměře zhruba dvaašedesáti hektarů v péči odštěpného závodu Vojenský technický ústav výzbroje a munice Slavičín je unikátní střelnici, která je primárně určena k provádění všech druhů střeleckých i nestřeleckých zkoušek zbraní a munice.

Ředitel státního podniku VTÚ Jiří Protiva společně s ředitelem odštěpného závodu Vojenského technického ústavu výzbroje a munice Jánem Romanem na začátku návštěvy vřele uvítali a potěšili naše kluky pohoštěním v podobě vynikajících frgálů a koláčků. Hned vzápětí ovšem ohromili pražskou házenkářskou Duklu nečekaným a fantastickým zážitkem v podobě exkurze a prezentace této oblasti na Moravě.

„Zde se mohou provádět střelby z ručních palných zbraní, přesněji řečeno z pistole, samopalu, útočné pušky, odstřelovací pušky, kulometu a z ručních protitankových granátometů,“ znělo z úst ředitele Jána Romana při prohlídce střelnice a různých druhů zbraní pod pečlivým dohledem personálu tohoto zkušebního prostoru. Kluci si veškeré nevšední prezentace náramně užili.

Ředitel házenkářského klubu Dukla Praha Vladimír Orság poděkoval řediteli VTÚ s.p. Jiřímu Protivovi a jeho týmu za vřelé přijetí a výjimečný zážitek pro naše kluky. Zároveň vyzdvihl vynikající partnerství HC Dukly Praha a Vojenského technického ústavu, s.p. „Máme jeden směr“, podotkl Vladimír Orság, „ a to hrát tu nejlepší ligu a být na špici ve svém oboru! Velice si vážím a cením našeho partnerství s Vojenským technickým ústavem,s.p. a děkuji vedení VTÚ s.p. za důvěru, podporu a přání úspěchu, kterých se nám od Vás dostává“. Na závěr šéf házenkářské Dukly předal řediteli Vojenského technického ústavu, s.p. zlatou medaili a tričko Mistrů ČR v házené mužů v sezoně 2016/2017.

Ředitel Vojenského technického ústavu, s.p. Jiří Protiva rovněž vyjádřil své potěšení ze vzájemné spolupráce s HC Duklou Praha. „Stále se ukazuje, že partnerství naších celků je jak potřebné, tak prospěšné pro obě strany“, řekl Jiří Protiva a dodal, že „házenkáři Dukly Praha mají i nadále podporu VTÚ s.p.“.

IMG_8282 IMG_8291 IMG_8294 IMG_8318 IMG_8323 IMG_8346 IMG_8350 IMG_8358

text: Irina Chvátalová, foto: Pavel Lang