HC Dukla Praha 24 – 32  Tatran Prešov

Finálový duel měl jasného favorita v podobě Tatranu Prešov, jehož první čtyři zásahy obstarala jeho nová předsezónní posila, Michal Kasal. Ten by společně s dalším Čechem Jakubem Hrstkou nejlepším střelcem Tatranu v zápase (oba shodně 6 branek). Prešov Pražany v zápase nepustil ani jednou do vedení, přesto český mistr až do stavu 9:9 srdnatě vzdoroval (15. minuta). Úsilí hráčům Dukly nešlo upřít ani v dalších minutách, ale český mistr se v této fázi rozhodl k avizovanému nasazení omlazené sestavy. Na hřišti se tak sešla najednou hned pětice hráčů, kteří ještě v červnu věkově spadali do dorostenecké kategorie (všichni reprezentanti této věkové kategorie) – Zelenka, Křístek, Patzel, Hradecký a Režnický. Z jejich kombinační hry těžil na pravém křídle Štěpán Jeníček, se sedmi brankami nejlepší střelec finále. To ale patřilo slovenskému mistrovi. Do přestávky si Tatran vypracoval šestibrankové vedení, v 52. minutě pak vedl nejvyšším desetibrankovým rozdílem 30:20. Dukelští mladíci ale nesložili zbraně a alespoň kosmeticky v závěru korigovali, a to i přes snahu impulzivního nového kouče Tatranu Goluži udržet své svěřence v maximální koncentraci. Osobností finále byl ukrajinský brankář ve službách Tatranu Chupryna, který opět dokázal svou extratřídu. Tatran po konečné výhře 32:24 i v letošním roce bezpečně obhájil prvenství v klání nejlepších českých a slovenských klubů a celkem 23 góly k tomu přispělo i trio českých hráčů Číp, Kasal a Hrstka.

Nejvíce branek: Jeníček 7, Patzel 5/1 – Hrstka 6/2, Kasal 6, Butorac a Vučko po 5. Sedmimetrové hody: 3/3 – 2/2. Vyloučení: 3 – 4. Rozhodčí: Macho, Hájek. Diváci: 295.

 

HC Dukla Praha 30 – 24 HKM ŠAĽA

Zcela jednoznačný průběh mělo první semifinále bojů o Prezidentský pohár, když Dukla Praha od prvních minut díky důrazné obraně a dobré přechodové fázi jednoznačně přehrávala slovenského vicemistra z Šaly. V prvním poločase navíc českého mistra držel i skvělý Petržala o organizaci hry se staral tradičně Sviták a už do přestávky Dukla vedla 16:9. Ani po přestávce se obraz hry příliš nezměnil, Dukla si kontrolovala vedení, které rychlými breaky navýšila ve 39. minutě až na devítibrankový rozdíl 23:14. V koncovce Šala korigovala, ale Dukla, která kromě mladíka Hradeckého nasadila všechny hráče, včetně trojlístku Hradeckého spoluhráčů z loňské dorostenecké reprezentace (Křístek, Režnický a Patzel), průběh kontrolovala a přesvědčivě jako první český tým v historii dokráčela do finále klání nejlepších českých a slovenksých klubů. V něm se utká zítra od 17.00 hod. s lepším z dvojice Plzeň – Prešov. Tatran Prešov opanoval oba předchozí ročníky Česko-Slovenského poháru.

Nejvíce branek: Sviták 7/2, Kastner 7/1, Mubenzem a Šůstek po 4 – Šulc 5, Michniewitz 4/2, Szapu 3. Sedmimetrové hody: 6/3 – 4/4. Vyloučení: 3 – 4. Rozhodčí: Macho, Hájek.