HC Dukla Praha 39 – 32 HCB Karviná

Domácí vítězství oslavili i házenkáři Dukly. Porazili tým Karviné, která si brousí zuby na průběžné vedení extraligové tabulky. Dukelští házenkáři se zásluhou Mubenzema a Jeníčka hned v úvodu chopila vedení a nepustili se jej po celý zápas. Karviná musela stále dotahovat ztrátu, která už v první patnáctiminutovce narostla na pět gólů 12:7. V 18. minutě si musela brát hostující lavička time out, po kterém se Karvinským podařilo korigovat na poločasových 16:18. Po přestávce Karviná zlepšila útok a dokázala vyrovnat, ale Dukla v rozmezí několika minut získala pár míčů a přetočila opět stav na svoji stranu. Daniel Rangl měl 5 zákroků po sobě a jeho spoluhráči toho dokonale využili a rozhodli o výhře. Deset minut před koncem naopak už opět pětibrankový náskok drželi hráči Dukly a po červené kartě pro Zbránka jej ještě navyšovali. Skóre zápasu nakonec uzavřel svou desátou trefou Jeníček.

Nejvíce branek: Jeníček 10, Patzel 7, Reichl 6 – Monczka 6, Nedoma, Mlotek Slavomír, Drzyzga, Piatek, Brůna po 4. Rozhodčí: Haramul, Blanár. Sedmimetrové hody: 5/4 – 4/4. Vyloučení: 6:9 (ČK Zbránek).Diváci: 380.

 

Jan Josef: „Byl to zápas oboustranně velmi kvalitní a atraktivní ve velké rychlosti. Z naší strany rozhodla druhá desetiminutovka druhého poločasu, kdy jsme dokázali otočit z mínus jedna na plus čtyři branky. Vše díky zlepšené obraně a 5 zákrokům Daniela Rangla za sebou. Na postavenou obranu v druhém poločase zaskočil výborně na pravé spojce Štěpán Jeníček, který nakonec dal 10 branek a z toho 6 branek v rozhodujících fázích utkání. Musím poděkovat celému týmu za vynikající výkon, protože jsme získali dva body proti jednomu z top týmů soutěže. Rád bych poděkoval fanouškům a to zejména autobusu dětí z Třeboně, které nás neustále povzbuzovaly po celý zápas a očividně si utkání užily společně s focením po výhře.“ #beDUKLA