V rámci přípravy na jarní část sezony jsme vyjeli k velice kvalitně obsazenému turnaji v Šale. Kromě domácího týmu HKM Šala, se kterým jsme se již střetli v rámci československého poháru před začátkem letošní sezony, jsme změřili síly s aktuálně druhým týmem poslké ligy Górnik Zabrze a maďarským týmem Balatonfüredi KSE, kde mimo jiné působí český reprezentant Stanislav Kašpárek, který v těchto chvílích s národním týmem bojuje o postup do semifinále ME. Dukla se musela na turnaji obejít bez dvou opor Jakuba Svitáka a Dieudonného Mubenzema, kteří jsou taktéž s týmem České Republiky na Euru a tímto bychom jim chtěli pogratulovat k dosavadním výkonům.

V prvním utkání jsme se utkali právě s Balatonfüredi KSE, kdy jsme na elitního soupeře z Maďarska nestačili a prohráli o 9 branek po výsledku 36:27. Ke následující den jsme se poměřili nejprve s domácími a utkání to bylo maximálně vyrovnané, nicméně v zápase jsme měli mírně navrch a nebýt zbytečných vyloučení, skóre určitě mohlo být výraznější než konečná výhra o jednu branku 30:29. Na závěr turnaje jsme se střetli s polským Górnik Zabrze, které je v domácí lize pouze za suverénním týmem Kielce. Se soupeřem jsme udrželi krok pouze v prvním poločase a do šaten jsme odcházeli s 3 brankovým mankem. V poločase druhém se však projevil rozdíl mezi oběma týmy a byla z toho porážka o 9 branek 29:38.

Na turnaji jsme obsadili 3. místo, vítězem se stal Balatonfüredi KSE, který se před Górnik Zabzre, po vzájemné remíze, dostal pouze o skóre.

Nejleším střelcem turnaje se Jakub Kastner s 18 brankami.

 

Daniel Čurda, sportovní ředitel HC Dukla Praha: „Děkujeme HKM ŠAĽA  za perfektní organizaci a podmínky, pozvání na špičkově obsazený turnaj si vážíme. Odehráli jsme tři velmi kvalitní zápasy a v přípravě je pro nás konfrontace s předními celky zahraničních lig velice důležitá. Během zápasů se vystřídala celá sestava a všichni si tak mohli ověřit v jakém tempu a nasazení hrají přední celky Polska, Maďarska a Slovenska.“