SKKP Handball Brno 30 – 32 HC Dukla Praha

Už od začátku byl zápas mírně přiostřený a ve 3. minutě si dvouminutový trest vysloužil Jozef Hanták. Po celý první poločas se stav vyvíjel vyrovnaně nebo si Dukla vždy našla cestu k vedení. To se jí povedlo i na konci poločasu, kdy i přes svých několik technických chyb dokázala Brno potrestat a hosté na konci první půle odskočili až o tři branky. Oba týmy ve druhé půli potrápila koncovka. I přesto si ale Dukla dokázala pohlídat své vedení. Domácí několikrát dotáhli na vyrovnaný stav, překročit tuto hranici se jim ale už nezadařilo. Plno šancí zmařil i Tomáš Petržala, který vykouzlil plno ukázkových zákroků. Ve 45. minutě proměnil Sviták sedmičku a dostal tým do vedení 23:25. Konec zápasu byl napjatý a Brno bylo dychtivé po bodu, hosté ale nic takového nedovolili a z Brna si odváží dva body.

Nejvíce branek: Hastík 9/4, Petrović 6, Hanták 4 – Patzel 6/1, Šůstek 5, Reichl 5. Rozhodčí: Pavlát, Točík. Sedmimetrové hody: 4/4 – 2/2. Vyloučení: 6 (ČK Hanták):4. Diváci: 658.

Jan Schneider, SKKP Handball Brno: „Věděli jsme, že si Dukla přijede pro body. Dnes jsme nastoupili v mírně improvizované podobě i z hlediska realizačního týmu. Myslím si, že kluci předvedli docela dobrý výkon. V rozhodujících okamžicích se ukázalo to, co možná dělá i Duklu lepší týmem, a to je především efektivita v zakončování. Ve chvíli, kdy jsme se dostávali do herní výhody, jsme se o ni sami velmi rychle připravili díky neproměňování šancí, které se proměnit musí. Je to možná téma, nad kterým by se měli také samotní hráči zamyslet.”