Talent ROBSTAV-M.A.T. Plzeň 22 – 21 HC Dukla Praha

Napínavé utkání sledovali na úvod bojů play-off diváci v Plzni. Přestože se Dukla ujala na západě Čech rychle vedení 5:1, už ve 20. minutě bylo vedení na straně domácích 10:9 a do šaten se šlo za vyrovnaného stavu 11:11. Dramatická podívaná pokračovala i ve druhé půli, o něco lépe se ale vedlo znovu Západočechům, kteří si vypracovali na začátku druhé desetiminutovky dvoubrankový náskok, ve 48. minutě zvyšoval na tříbrankový rozdíl Šíra a Dukla musela dotahovat. V samém závěru se přiblížila na rozdíl gólu zásluhou Patzela, krok k vyrovnání ale neudělala, a tak první souboj vyhrála v základní hrací době Plzeň.

Nejvíce branek: Stehlík 4, Tonar M. 4, Šindelář 4 – Jeníček 6, Šustek 3, Kastner 3/1, Mubenzem 3. Rozhodčí: Horáček, Novotný. Sedmimetrové hody: 1/1 – 2/1. Vyloučení: 1:3. Diváci: 510.

 

Talent ROBSTAV-M.A.T. Plzeň – HC Dukla Praha 24:23

Stejně jako v sobotu i v neděli přetlačili házenkáři Plzně Duklu Praha o jediný gól. Druhý dramatický souboj dospěl do infarktové koncovky a tentokrát sahali po vítězství Pražané. Talent prohrával už v úvodu 1:5, ve 48. minutě vedli hráči Dukly 23:21, to ale byla jejich poslední trefa do plzeňské branky! Dukla od 48. minuty neskórovala. Jan Štochl už za svá záda nepustil jediný míč, na druhé straně už také diváci viděli jen tři branky. Vyrovnání zajistili Plzni Stehlík se Šafránkem, rozhodující čtyřiadvacátou branku pak přidal Šafář a Plzeň tak podobně jako Karviná pojede příští týden na palubovku soupeře s vedením 2:0 na zápasy.

Nejvíce branek: Poloz 6/4, Šafránek 5, Chmelík 3, Šafář 3 – Šustek 6, Reichl 5, Mubenzem 3. Rozhodčí: Fukala, Mohyla. Sedmimetrové hody: 4/4 – 2/1. Vyloučení: 3:5. Diváci: 530.