Páté místo je po loňském titulu mistra republiky propad. Řešení situace ve sledovaném mužstvu Dukly Praha tak na sebe nenechalo dlouho čekat. Po skončení letošního ročníku byla odvolána trenérská dvojice Jan Josef – Jiří Kotrč a kormidla se ujímá Daniel Čurda, dosavadní sportovní ředitel Pražanů, bývalý špičkový hráč a do vedení házenkářském svazu nedávno zvolený předseda reprezentační komise a talentované mládeže.

„V průběhu sezony jsme měli problémy v herním projevu, což se projevovalo i ve výsledcích. Nejen v základní části extraligy, ale i v play-off, a proto jsme se rozhodli pro změny v realizačním týmu. Nebylo to jen na základě pátého místa, ale i kvůli atmosféře v družstvu a horší komunikaci. Nebyl cítit progres,“ sdělil ředitel klubu Vladimír Orság.

Daniel Čurda nebyl podle něj prvotní variantou, ale dvě připravené se Dukle nepodařilo zrealizovat. „Není to nouzové řešení a doufáme, že to do týmu přinese nový impuls, zlepšení a návrat na medailové pozice. K tomu by týmu měla pomoci i účast ve Vyzývacím poháru. Je potřeba, aby nasbíral zkušenosti pro extraligu,“ prozradil Orság s tím, že Čurdovým asistentem bude Václav Vraný, bývalý hráč, který zná atmosféru v Dukle, ale zároveň má zkušenosti ze zahraničí.