Do sezony 2018/2019 vstoupíme s novými trenéry v lovosické hale Chemik

Pikantní po všech stránkách bude zahajovací duel Dukly v extraligové sezoně 2018/2019. I s novým trenérem Danielem Čurdou, který se na naši lavičku přesunul z pozice sportovního ředitele, nás o druhém víkendu v září (sobota osmého nebo neděle devátého) přivítají Lovosice.

Hned v prvním kole tak dojde mimo jiné na souboj brankářů, kteří spolu v Dukle dosud tvořili stabilní dvojici. Zatímco kapitán Dukly Tomáš Petržala se znovu postaví mezi tři tyče v pražském dresu, jeho dnes už bývalý kolega Daniel Rangl zvolil po vypršení kontraktu přesun o 70 kilometrů dál na severozápad.

Premiéra Daniela Rangla v sestavě čtvrtého celku uplynulého ročníku extraligy však nebude jedinou novinkou. Poprvé se na lavičce Dukly po boku Daniela Čurdy představí také bývalý reprezentační pivot Václav Vraný. Muž, kterého mnozí fanoušci házené pamatují ještě v dresu Dukly, spolu s Čurdou vystřídal trenérskou dvojici Jan Josef – Jiří Kotrč.

Změny v Dukle se však po sezoně zakončené pátým místem neodehrály jen v realizačním týmu. Příchody a odchody se týkaly i hráčů. Kromě Daniela Rangla se fanoušci Dukly v Praze v příští sezoně už neuvidí s levorukým Dieudonném Mubenzemem. Na jeho dovednosti s míčem se však budou moci zajet podívat do Německa, kde reprezentační hráč získal angažmá v druholigovém TV 05/07 Hüttenberg. Z Dukly odešel také chorvatský pivot Marko Cingel, který se do kádru příliš neprosadil a v minulé sezoně vsítil pouhé tři branky.

Mnohem více gólů než Cingel si v dresu Dukly jistě připíše největší letní posila Dukly – Matěj Klíma. Za Zubří, odkud do Prahy přišel, loni v extralize skóroval 107krát. Dalších 105 zásahů přidal za zuberský starší dorost, a aby neměl herního vytížení málo, nastoupil ještě v pěti utkáních 2. ligy mužů za Ivančice. V jejich dresu se do sítě soupeřů trefil celkem třicetkrát.

Brankáře Rangla, jenž putoval po ose Praha – Lovosice, se na podzim pokusí svými výkony přinejmenším nahradit Marek Štefanič. Stejně jako Rangl je odchovancem klubu a do Prahy se vrací z hostovaní v Jičíně. Opačným směrem než Rangl, tedy z Lovosic do Prahy, se naopak vydala pravá spojka Jiří Kalík. Extraligový kádr se rozšíří také o tři mladíky z dukelského dorostu – Ondřeje Špačka, Jana Věcka a Denise Harabiše.

Utkáním v Lovosicích jsme otevírali i uplynulou sezonu. Na její úvod jsme si 13. září 2017 odvezli z haly Chemik porážku 29:26. Letos v září ale bude doufejme vše jinak. Kádr i realizační tým je kompletní a vše je připraveno na start přípravy 16. července. O den později se Dukla dozví svého soupeře pro Vyzývací pohár, kterého jí přisoudí los EHF ve Vídni. Mezi 20. a 27. červencem pak tým odjede na soustředění do Harrachova. Poté postupně přejde do herní přípravy včetně přátelských utkání. O jejich termínech a místu konání vás budeme informovat na webu nebo na sociálních sítích #beDukla.