Šlágr 2. kola extraligy bude v neděli 16. září od 17 hodin k vidění v hale pražské Slavie v Edenu. Právě tam našla Dukla zázemí na celou sezonu 2018/2019 poté, co musela kvůli rekonstrukci dočasně opustit svoji domovskou Ruzyň.

V prvním domácím utkání ve vršovickém azylu diváci uvidí reprízu předloňského finále, ve kterém Dukla svedla čtyřzápasovou vítěznou bitvu s Plzní. Tentokrát se ale oba celky setkají v jiném rozpoložení, než v jakém se nacházely na jaře 2017 po čtvrtém finále.

Zatímco Plzni se vstup do nového ročníku vydařil a k hladké extraligové výhře 38:29 v Kopřivnici přidala ještě hladší postup přes skotský Glasgow v prvním předkole Poháru EHF (39:12 a 30:12), Dukla si na první body bude muset počkat minimálně do neděle.

Ačkoli na zimním stadionu v Lovosicích před vynikající návštěvou 2 300 diváků v „Posledním zápase Honzy Landy“ nepředvedla špatnou hru a statečně bojovala, nakonec si zejména kvůli individuálním chybám v obraně odvezla porážku o dvě branky 32:30. Pokud bude chtít v neděli zvítězit, musí se zlepšit, protože ji čeká neméně silný soupeř.

Stejně jako se Dukla velmi dobře zná s Lovosicemi a mezi oběma kluby probíhají i přestupy hráčů, zdravá rivalita panuje i mezi Duklou a Plzní. „Je to opravdu derby, protože je několik hráčů, kteří prošli oběma kluby včetně funkcionářů. Plzeň je v posledních letech vždy na špici. Nám se podařilo přerušit jejich titulovou sérii předloni, ale loni nám porážku oplatili už ve čtvrtfinále. I proto čekám tvrdé a emotivní utkání, ve kterém bychom rádi získali první domácí vítězství,“ uvedl v předzápasovém očekávání trenér Dukly Daniel Čurda.

Také Jan Blecha, křídelník Dukly, který ještě loni na jaře nastupoval za Plzeň, očekává vyrovnané a vyhecované utkání s řadou osobních soubojů. „Oba celky mají velmi kvalitní přechod do útoku, bude se hrát rychlá a dynamická házená nahoru dolů. O vítězství bude rozhodovat práce obrany, její spolupráce s brankářem a maličkosti v útočné fázi,“ očekává Blecha.