Bod za remízu 24:24 v nedělní bitvě s úřadujícím vicemistrem z Plzně stál hráče Dukly hodně sil. Nabrat novou energii budou ale tentokrát muset rychleji než obvykle. Už ve středu 19. září se totiž představí na horké půdě v Jičíně, kde v 18:00 nastoupí k utkání, jež bude přímým přenosem vysílat ČT Sport.

Jičínským i přes těžký los vstup do sezony vyšel. Na úvod doma porazili mistrovskou Karvinou 27:26, když se devíti brankami blýskl Martin Kovařík. Ve 2. kole sice Jičín prohrál v Lovosicích, ale za předvedenou hru se rozhodně nemusí stydět. Vždyť ještě dvě minuty před koncem držel za nerozhodného stavu naději na vítězství.

Dukla na rozdíl od svého středečního soupeře první zápas sezony ztratila 30:32 v Lovosicích, kde ji o lepší výsledek připravily chyby v obraně. Tým ale během týdne na defenzivě v tréninku zapracoval a poctivá příprava se příznivě projevila na výkonu proti Plzni. I bez absentujícího Jakuba Svitáka dokázala Dukla silného soupeře dostat pod tlak a necelou minutu před koncem si gólem Vojtěcha Patzela vypracovala „mečbol“. Plzeň však v samém závěru při početní výhodě sáhla ke hře bez brankáře a Jakub Šindelář z pivota několik sekund před koncem vyrovnal. Nebýt několika zahozených vyložených šancí a zbytečných ztrát míče, mohli jsme brát body dva.

O to větší však bude motivace bodovat naplno v Jičíně, odkud se i kvůli silné podpoře diváků, které se domácí celek těší, nikdy nevozí body lehko. Pro nic jiného než výhru si však Dukla podle jejího pravého křídla Jakuba Kastnera na severovýchod Čech nepojede. „Domácí budou chtit navázat na dobré výkony z předešlých zápasů, ale my se musíme soustředit na náš výkon. Máme sice pouze jeden bod, ale naše hra nebyla špatná a když zlepšíme detaily a poučíme se z utkání s Lovosicemi a Plzní, nemám strach o výsledek,” říká Kastner.

Také trenér Dukly Daniel Čurda věří, že jeho tým má na to si z Jičína výhru odvézt. Na druhou stranu přiznává, že dosud neví v jaké sestavě budou moci Pražané nastoupit. “Už proti Plzni nám chyběli Jakub Sviták a David Šůstek. Nyní to vypadá, že přijdeme o dalšího hráče. Takže složení bude jasné až ve středu v Jičíně.

Čurda zároveň chválí dobrou práci nové trenérské dvojice Jičína (Petr Mašát – Aleš Babák), jejíž systematická práce je podle něj na hře celku vidět. ”Byl to od vedení Jičína předloni dobrý tah. Čekal jsem, že letos budou předvádět velmi dobré výkony podobné těm loňským a to se potvrdilo hned v prvním kole proti mistrovi. V Jičíně je každý zápas těžký, domácí umí hrát před svými fanoušky v euforii, ale my jsme na začátku sezóny předvedli velmi slušné výkony v Lovosicích i v Praze a na to chceme navázat. Věřím, že budeme bojovat o výhru a že máme reálnou šanci ji také získat,” řekl trenér Dukly.