Dukla bude chtít v neděli prodloužit čekání Frýdku-Místku na první body. „Čeká nás těžký a důležitý zápas,“ říká Václav Vraný.

Zatímco Dukla se od úvodní prohry v Lovosicích dostala přes domácí remízu s Plzní až k plnému bodovému zisku v Jičíně, její nedělní soupeř Frýdek-Místek se v úvodu sezony trápí. Po těsných porážkách v Novém Veselí a doma s Kopřivnicí prohrál celek z podhůří Beskyd o víkendu vysoko i s úřadujícím vicemistrem z Plzně.

Do pražské haly Slavie, kde Dukla v tomto ročníku hraje svoje domácí zápasy, tak hosté v neděli určitě přijedou s ambicí odpoutat se ode dna tabulky a poprvé bodovat. „Čeká nás těžký a důležitý zápas. Frýdek-Místek má kvalitní tým s řadou zkušených a individuálně dobře vybavených hráčů,“ říká asistent hlavního trenéra Dukly a bývalý reprezentační pivot Václav Vraný. Recept na úspěch vidí Vraný v tom, aby se jeho svěřenci soustředili na vlastní hru a oproti předchozím zápasům ještě vylepšili systém v obranné i útočné fázi.

Trenér Frýdku-Místku Jiří Kekrt určitě bude chtít v Praze stavět na velezkušených spojkách Vojtěchu Petrovském a Martinu Stržínkovi, kteří se s Duklou z mnoha vzájemných střetnutí dobře znají. Ostřílený extraligovými boji je i brankář Vít Pyško. Zatím nejlepšího střelce Frýdku-Místku je ale třeba hledat mezi mladíky. Je jím jednadvacetiletý Martin Kocich, který v dosavadních třech utkáních nasbíral celkem 14 branek, o jednu více než Petrovský.

Také na straně Dukly zatím střelecky vyniká mládí. Čerstvě dvacetiletý Vojtěch Patzel nasázel soupeřům za první tři kola už 21 gólů a patří mu tak třetí příčka v tabulce střelců celé Strabag Rail extraligy. Proti Frýdku-Místku by si Patzel k narozeninám, jež oslavil v neděli, určitě přál další porci gólů v soupeřově síti, jednoduché to ale rozhodně mít nebude. „Očekávám další vyrovnané utkání. Budeme muset vycházet ze zajištěné obrany bez zbytečných chyb a dávat si pozor na souhru s pivotem. V útoku bude třeba udržet systém, hrát rychle dopředu a spoléhat se na signály, které nám vychází. Pokud tohle zvládneme, věřím, že na konci budeme šťastnějším týmem a odneseme si z utkání další dva body,“ uvádí Patzel.

Odpověď na otázku, zda si Frýdek-Místek odveze z Prahy svoje první body v nové sezoně, nebo mu Dukla prodlouží čekání nejméně o další týden a sama se posune blíž čelu tabulky, začnou hráči obou celků rozkrývat v neděli 30. září od 17:00 v hale Slavie v pražském Edenu.