Vojenský výzkumný ústav oslavil 60. výročí od svého založení. Na slavnostním shromáždění v Brně dne 26.09.2018 se prezentovala jak historie a úspěchy Vojenského výzkumného ústavu, tak i jeho vize do budoucna. Slavnostní akce se zúčastnili představitele AČR a Ministerstva obrany, zástupci vojenských státních podniků a výzkumných organizací. HC Dukla Praha, reprezentovaná ředitelem klubu Vladimírem Orságem, se rovněž připojila ke gratulantům a popřála vedení VVÚ,s.p. úspěch v jejich konání.

Vojenský výzkumný ústav zajišťuje uspokojování strategických a dalších podstatných zájmů státu v oblasti obrany a bezpečnosti, rozvoj schopností AČR, ozbrojených sborů a Integrovaného záchranného systému ČR výkonem činnosti průmyslové a obchodní povahy při zajišťování dodávek a služeb potřebných pro zabezpečení obrany a bezpečnosti ČR a plnění závazků vyplývajících z jejího členství v NATO a EU.

Vojenský výzkumný ústav je určen k provádění výzkumných a experimentálních vývojových prací souvisejících s inovacemi vyšších řádů, zejména pozemní vojenské techniky, materiálu ve stěžejních oblastech odborné působnosti, kterými jsou: chemická, biologická a radiační ochrana a související obory chemického zabezpečení vojsk, senzorová technika, elektronický a kybernetický boj, maskování a klamání, speciální kovové a nekovové materiály, technologie povrchových ochran, systémy jakosti a technologie logistiky.

Vojenský výzkumný ústav je partnerem extraligového družstva HC Dukla Praha několik posledních sezón a jsme rádi, že házenkáři Dukly Praha mají podporu VVÚ i nadále.

01

04

05