Dukla pojede do Hranic s cílem odčinit víkendové domácí fiasko. „Nejdůležitější úkol je nastavit se v hlavách na výhru,“ říká trenér Čurda

V nedělním domácím utkání proti Frýdku–Místku nevycházelo Dukle téměř nic. Opakující se chyby v obraně a neproměňování vyložených šancí v útočné fázi nedaly svěřencům Daniela Čurdy ani na chvíli možnost pomýšlet na bodový zisk. Hosté si tak po výhře 29:22 odvezli z Prahy zasloužené dva body.

V týdnu ale bude pražský celek chtít hodit víkendové selhání co nejrychleji za hlavu. Už v sobotu ho totiž čeká další extraligový duel v Hranicích. „Pro nás to bude těžký zápas, ale to je ostatně každé utkání. Nemá cenu to stále opakovat, liga je velice vyrovnaná. My jsme bohužel prohráli doma po velmi špatném a nekoncentrovaném výkonu, kdy jsme si mysleli, že nám dva body spadnou samy do klína. Nyní máme několik dnů na to, abychom se z té deky dostali. To je nejdůležitější úkol, nastavit se v hlavách na výhru, vrátit se k rychlé hře v dynamice a nehrát jako jednotlivci,“ tvrdí trenér Dukly Daniel Čurda. O Hranicích říká, že se zlepšily, dobře omladily tým a mají agresivnější obranu i přechod do útoku.

To potvrzují i výsledky Cementu z úvodu sezony. Desátý celek uplynulého extraligového ročníku dokázal doma porazit Brno i Lovosice a v tabulce tak nyní má o jeden bod více než Dukla. Také na hřištích soupeřů se Hranice v úvodních extraligových kolech praly o body. Na horké půdě mistra z Karviné nakonec podlehly o dvě branky, v Jičíně dokonce o jednu jedinou.

Pokud budou chtít dukelští v Hranicích uspět, budou se muset připravit zejména na velezkušeného brankáře Hranic Josefa Kučerku. Jeho zákroky a čtení hry pravidelně přivádí do úzkých řadu extraligových kanonýrů. Obranu Pražanů pak prověří další hráč s mnoha extraligovými sezonami na kontě Michal Indrák. Tomu v aktuální tabulce střelců patří sedmé místo, když soupeřům nasázel už 23 branek.

„Hranice sice obměnily kádr, ale stále si budeme muset dát pozor na spojky a spolupráci s pivotem. Naše cesta k úspěchu povede ze zajištěné obrany do rychlých protiútoků,“ myslí si spojka Dukly David Šůstek. Jedním dechem ale dodává, že získat zpět body, které Dukla doma odevzdala Frýdku-Místku nebude v Hranicích jednoduché.