Cesta k lepšímu postavení v tabulce vede přes Zubří

Utkání Dukly se Zubřím byla v předcházejících sezonách většinou soubojem o medailové pozice v extraligové tabulce. Úvod nové sezony ale ani jednomu z celků nevyšel, a tak hala pražské Slavie, kde Dukla nyní nastupuje k domácím zápasům, uvidí střetnutí aktuálně desátého celku s devátým.

Pražané budou chtít dát zapomenout na vysokou prohru s Frýdkem-Místkem z 30. září i na sobotní porážku o gól v Hranicích. Raději by navázali na solidní výkon z 2. kola s Plzní, ve kterém po remíze 24:24 brali dosud jediný domácí bod v sezoně 2018/2019.

Zubří v dosavadních třech utkáních na půdě soupeřů zvítězilo jen jednou, a to hned v úvodním kole proti poslední Litovli. Pak vyšli Valaši v Kopřivnici i Frýdku-Místku bodově naprázdno. „Bude to těžký a emotivní zápas. Jak my, tak Zubří výrazněji omlazujeme sestavu a na výsledcích se to podepisuje. Oba týmy mění systémy hry v obraně i v útoku, a to je běh na delší dobu. Nicméně my jsme doma ještě nevyhráli a je na čase to změnit. Pro dva body uděláme maximum,“ říká trenér Dukly Daniel Čurda. Dodává, že se svými svěřenci bude hledat recept zejména na to, jak se vypořádat se soupeřovou agresivní obranou a útočnou spoluprací s pivotem.

Zvláštní atmosféru bude mít nedělní duel pro devatenáctiletou spojku Dukly Matěje Klímu, který přišel před sezonou do Prahy právě z Valašska. „Očekávám vyrovnané utkání, kde budou oba týmy vycházet z obrany a snažit se o góly z rychlého protiútoku. Ačkoli se Dukla i Zubří zatím trápí, myslím, že se bude jednat o kvalitní utkání, ve kterém rozhodnou maličkosti,“ myslí si muž, který v minulé sezoně v dresu Zubří nastřílel 107 branek.

Dukla a Zubří mají nyní v extraligové tabulce stejný bodový zisk a lepší příčku drží Zubří jen díky tomu, že při stejném počtu vstřelených branek obdrželo o gól méně než Dukla. Vítěz nedělního zápasu se tak bude moci od svého rivala bodově odpoutat, zaútočit na pozice zajišťující postup do play-off a odrazit se k lepším výkonům. Poraženému naopak bude hrozit propad na předposlední příčku, a to v případě, že jedenácté Brno porazí v sobotním domácím utkání průběžně osmý Frýdek-Místek.