Ve třetím kole Vyzývacího poháru se Dukla utká s Litevci

Po vyřazení Plzně z poháru EHF má česká extraliga v evropských soutěžích ještě dva zástupce. Karvinou, jež k dvojzápasu s makedonským HC Prolet 62 nastoupí o nadcházejícím víkendu, a Duklu Praha. Ta se jméno svého soupeře pro třetí kolo Vyzývacího poháru dozvěděla v neděli.

Hladkým postupem přes černohorský celek MRK Jedinstvo si účast v duelu s Pražany zajistil litevský celek Kauno Ažuolas-KTU Kaunas. Rozhodnuto bylo de facto už po prvním utkání, v němž Kaunas zvítězil 37:22, nedělní odveta mu pak přinesla další výhru 34:26.

V Praze otevřou Litevci třetí kolo Challenge Cupu v neděli 18. listopadu, odveta se uskuteční o týden později v Litvě. Domácí hala Kauno Ažuolas leží na předměstí litevského druhého největšího města Kaunasu v lokalitě Garliava, k některým utkáním ale celek nastupuje přímo v Kaunasu, jenž je od Prahy vzdálený zhruba 1000 kilometrů.

Obrana Dukly si bude muset dát pozor zejména na pravé křídlo Ignase Grigase, který Černohorcům nasázel ve dvou zápasech 23 branek. Rozhodně přitom nejde o ojedinělý výkon. V předchozí sezoně sice Kaunas vypadl z pohárové Evropy hned při svém prvním dvojzápase s lucemburským Red Boys Differdange, čtyřiadvacetiletý Grigas ale soupeři nastřílel celkem 18 gólů.

HC Kauno Azuloas-KTU Kaunas obsadil v minulém ročníku litevské ligy čtvrtou příčku, když v play-off nejprve v semifinále vypadl 2:0 na zápasy (29:36 a 28:33) s pozdějším mistrem Zemaitijos Dragunas, aby pak v souboji o třetí místo nestačil ani na městského rivala Granitas Kaunas, jemuž podlehl rovněž 2:0 na zápasy (24:32 a 39:41 po prodloužení).

Litevci svým postupem přes Černohorce už překonali svůj loňský výsledek v Challege Cupu, proti Dukle ho ale budou chtít ještě vylepšit. Pražané si naopak budou přát navázat na úspěšné tažení Vyzývacím pohárem v sezoně 2015/2016, kdy došli až do semifinále. O přesných termínech a časech obou utkání, které vzejdou z jednání mezi představiteli klubů, budeme v předstihu informovat.