Do pohárových bojů vstoupíme v Mladé Boleslavi

Házenkářská extraliga se o nadcházejícím víkendu odmlčí, účastníci nejvyšší soutěže ale zahálet nebudou. Čeká je Český pohár – tradiční soutěž, ve které bude zisk trofeje obhajovat Talent Plzeň, jenž si v lednu ve Final 4 v Chebu poradil nejprve s Novým Veselím a potom i s Karvinou.

Letos na podzim byla v novém ročníku Českého poháru odehrána už dvě kola, střetly se v nich ale celky z nižších soutěží. Extraligové týmy se do „pavouka“ zapojují až nyní. Na žádný vzájemný extraligový souboj ale zatím nedojde. Postup mezi 16 nejlepších si už v předehrávce zajistila Plzeň hladkou výhrou 16:40 v Lounech, podobně snadno přešla Kopřivnice přes Valašské Meziříčí (18:48).  Papírově nejsilnějšího soupeře los přisoudil Brnu, které bude zajíždět na horkou půdu prvoligového Dvora Králové. Ostatní extraligové celky čekají utkání s účastníky nižších lig. To je i případ Dukly, která už v pátek 19. října zavítá do Mladé Boleslavi. Začátek zápasu je stanoven na 19:30.

Mladá Boleslav se dlouhodobě účastní 2. ligy (třetí nejvyšší soutěže) a patří k celkům, které se pohybují v horní polovině tabulky. V posledních čtyřech ročnících dokonce celek, který je mezi soupeři známý především svou tvrdou hrou, dosáhl vždy na medaili (z toho byl 2x druhý za Duklou B). V aktuálním soutěžním ročníku však jde o tým dvou tváří. Zatímco doma sbírá body, v halách protivníků zatím i kvůli nízkému počtu hráčů na soupisce prohrává. Mladoboleslavští už za sebou mají i střetnutí s Duklou B, na jejímž hřišti podlehli 25:19. V průběžné tabulce 2. ligy (skupina SZČ) jim nyní patří se třemi body 8. místo, Dukla B je s pěti body pátá.

Extraligová Dukla tak bude v zápase s Mladou Boleslaví výrazným favoritem. Cokoli jiného, než její vysoké vítězství by bylo velkým překvapením. Utkání může být důležité i z hlediska návratu pohody do týmu. Po nevydařeném vstupu do nejvyšší soutěže by Český pohár mohl přinést vítězství, od kterého by se hráči mohli odrazit k bodovým ziskům v extralize.