S Litevci se střetneme dvakrát v Praze

V obou utkáních třetího kola Vyzývacího poháru, kterými 17. a 18. listopadu vstoupí náš celek do pohárové Evropy, budeme mít výhodu domácího prostředí. Náš litevský soupeř Kauno Ąžuolas-KTU Kaunas totiž souhlasil s nabídkou odehrát oba zápasy v Praze.

První střetnutí, v němž bude HC Dukla Praha podle zápisu domácím celkem, se tak odehraje v sobotu 17. listopadu od 18:00 v hale Slavie Praha ve Vladivostocké ulici. O přestávce tohoto utkání budou navíc vedením klubu oceněni bývalí vynikající házenkáři Dukly Praha.

Odveta, pro kterou budou domácími formálně Litevci, začne na témže místě o 23 hodin později – v neděli 18. listopadu v 17 hodin. Mezi 16 nejlepších účastníků Challenge Cupu postoupí ten tým, který v součtu obou utkání vsítí více branek. Při gólové rovnosti by rozhodoval vyšší počet gólů dosažených na hřišti soupeře.

Jedinou neznámou (kromě sestav a výsledku), tak zůstávají jména rozhodčích a delegáta, které Evropská házenkářská federace ještě neurčila.

Postup do třetího kola Vyzývacího poháru si Kaunas zajistil na úkor černohorského družstva MRK Jedinstvo. O tom, že Duklu vyzvou právě Litevci se rozhodlo už v prvním utkání, které Kaunas ovládl v poměru 37:22. Odveta pak byla už jen formalitou, přesto v ní litevský celek opět zvítězil (34:26).

Ve dvojzápase s Černohorci zazářilo především pravé křídlo Kaunasu Ignas Grigas, které si připsalo dohromady 23 branek. Rozhodně přitom nešlo o ojedinělý výkon. V předchozí sezoně sice Kaunas vypadl z pohárové Evropy hned při svém prvním dvojzápase s lucemburským Red Boys Differdange, čtyřiadvacetiletý Grigas ale soupeři nastřílel celkem 18 gólů.

HC Kauno Azuloas-KTU Kaunas obsadil v minulém ročníku litevské ligy čtvrtou příčku, když v play-off nejprve v semifinále vypadl 2:0 na zápasy (29:36 a 28:33) s pozdějším mistrem Zemaitijos Dragunas, aby pak v souboji o třetí místo nestačil ani na městského rivala Granitas Kaunas, jemuž podlehl rovněž 2:0 na zápasy (24:32 a 39:41 po prodloužení).

Litevci svým postupem přes Černohorce už překonali svůj loňský výsledek v Challege Cupu, proti Dukle ho ale budou chtít ještě vylepšit. My si naopak budeme přát navázat na úspěšné tažení Vyzývacím pohárem v sezoně 2015/2016, kdy jsme došli až do semifinále.