Ve středu nastoupíme v Litovli

Asi nikdo by si před začátkem sezony nevsadil na to, že souboj Dukly s Litovlí v 7. kole bude střetnutím předposledního s posledním celkem tabulky. Taková je ale realita a na nepovedený start ročníku 2017/2018 je potřeba co nejdříve zapomenout. Právě střetnutí s týmem, který dosud v extralize nebodoval, by nás mohlo nastartovat k lepším výkonům.

Trenér Čurda ale upozorňuje na to, že bodovat na horké litovelské půdě nemusí být tak jednoduché, jak by se mohlo na první pohled zdát. „Náš tým čeká důležitý týden. Nyní se ukáže, jakou máme morální odolnost a sílu. Litovel umí hrát vyrovnaná utkání a náš tým na její půdě již v minulosti zaváhal. V současné chvíli je pro nás prioritou vybojovat tam vítězství a ukázat, že máme na to se postupně zvednout z 11. místa v tabulce,“ říká, a recept na úspěch vidí v kolektivním výkonu vycházejícím ze zajištěné obrany.
Ani Litovelští ale nebudou mít o motivaci nouzi. Zatím nejblíže k bodovému zisku měli ve druhém kole, kdy v Brně podlehli 22:20. Od té doby v extralize prohrávají vyššími rozdíly. Naposledy si ale spravili chuť v Českém poháru, když na půdě druholigových Žeravic zvítězili 31:23. „Ve středečním kole nás čeká soupeř, který je na tom podobně na tom jako my – potřebuje body jako sůl,“ řekl pro webové stránky Českého svazu házené asistent trenéra Litovle Květoslav Kuba. Duklu označuje za nepříjemného soupeře, který hraje rychlou házenou. „Dukla má mladé hráče doplněné zkušenostmi v podobě Tomáše Petržaly v brance, a Davida Šůstka, Jakuba Kastnera i Jakuba Svitáka v poli. My jsme měli na přípravu více času, díky reprezentační přestávce a věříme, že zvítězíme a body zůstanou doma,“ uvádí Kuba.
To střední spojka Dukly Jakub Sviták očekává vyhecovaný zápas, ve kterém jeho tým bude chtít chodit ze zajištěné obrany do rychlých kontrů. „V tomto utkání nemůžeme polevit ani na minutu. Naopak musíme dokázat všem našim fanouškům, že pozice, ve které se teď nacházíme, je pouhým omylem. Středeční zápas by měl jasně všem ukázat, že boj o přední příčky rozhodně nevzdáme. Těším se na bouřlivou atmosféru,“ říká Sviták.
O tom, kdo nakonec bude brát veledůležité dva body se rozhodne ve středu 31. října. Utkání Litovel – Dukla začne v 19 hodin a každý, kdo nebude moci dorazit osobně do sportovní haly v Litovli, má možnost sledovat alespoň přímý přenos na internetové televizi TVCom.