Domácí zápas s Brnem odehrajeme v Kutné Hoře

Po měsíc a půl dlouhém čekání jsme se ve středu dočkali extraligového vítězství. Vysokou výhrou 38:19 jsme v Litovli potvrdili roli favorita a přiblížili jsme se na pouhé dva body pozicím zajišťujícím účast v play-off. Trenérskou dvojici Čurda – Vraný může těšit kromě bodového zisku také návrat tvůrce hry Jakuba Svitáka do sestavy po dlouhé pauze zaviněné zraněním.

Nabitý extraligový kalendář ale nedává příliš času na rozjímání nad tím, co bylo. Už v sobotu totiž Duklu čeká další střetnutí v nejvyšší soutěži. Trenéři i hráči tak mají jen dva dny na to, aby našli recept na to, jak porazit SKKP Handball Brno – celek, který výhrou v Litovli Dukla odsunula na předposlední příčku tabulky.

I pro toto domácí utkání platí, že jej stejně jako všechna ostatní domácí střetnutí v této sezoně odehrajeme kvůli rekonstrukci naší domovské sportovní haly v azylu. Tentokrát nám ale náhradní střechu nad hlavou neposkytne jako obvykle hala Slavie Praha v Edenu, nýbrž nové sportoviště Klimeška v Čáslavské ulici v Kutné Hoře. S kutnohorským oddílem TJ Sparta Duklu pojí dobré vztahy, a tak se přímo nabízelo „pokřtít“ halu otevřenou letos 3. května utkáním házenkářské Strabag Rail Extraligy.

„Zatímco venku jsme v této sezoně vyhráli už dvakrát, na domácí vítězství stále čekáme. Tentokrát hrajeme své utkání ve sportovní hale v Kutné Hoře, kde bude jistě bouřlivá atmosféra. Nesmíme se ohlížet na soupeře. Náš mladý tým musí jít do každého zápasu s vědomím, že chce hrát o vítězství. Pokud se nám podaří mít to v hlavách takto nastavené, tak jsme schopni utkání zvládnout,“ říká k duelu s Brnem trenér Dukly Daniel Čurda.

Podle pivota Víta Reichla půjde Dukla do zápasu s Brnem s tím, že chce za každou uspět a naplno bodovat, aby se mohla odlepit ze spodních pater tabulky a setřást ze sebe tlak. „Budeme chtít hrát svižnou házenou, využívat rychlých útoků a druhé vlny. Důležité bude vyvarovat se technických chyb, které nás často v rozhodujících momentech srážejí dolů,“ popsal Reichl cestu, která by mohla ke zdolání brněnského cestu vést.

Jestli se Reichlovi a jeho spoluhráčům podaří cíl naplnit, se budete moci přesvědčit v sobotu 3. listopadu od 15:30 v Kutné Hoře. Sportovní halu Klimeška najdete v Časlavské ulici 274. Fanoušci, kteří se nebudou moci dostavit do hlediště osobně, dostanou šanci podpořit svůj tým alespoň na dálku, a to prostřednictvím přímého přenosu internetové televize TVCom.