V sobotu se pojedeme poprat o body na Vysočinu

Zatímco v uplynulých sezonách se Dukla prala o body v horních patrech tabulky a Nové Veselí bylo v její spodní polovině, letos je situace zatím opačná. Do sobotního vzájemného souboje půjde celek z Vysočiny z třetí příčky, my jsme momentálně osmí.

Poslední dva extraligové zápasy ale přinesly Dukle vysoké výhry v Litovli a s Brnem, a tak si svěřenci Daniela Čurdy po herní krizi z úvodu sezony mohou opět začít více věřit. „V utkání s Novým Veselím bychom velmi rádi potvrdili dobré výkony z předchozích zápasů. Čeká nás velmi těžký soupeř s řadou zkušených hráčů v kádru. Jejich největší předností je kombinační útočná hra,“ říká Čurdův asistent Václav Vraný. Tým se podle něj na Vysočinu těší, mimo jiné i proto, že ve sportovní hale městyse o 1400 obyvatelích bývá vždy bouřlivá atmosféra.

To potvrzuje i jedna z našich nejzkušenějších spojek David Šůstek, který z Nového Veselí pochází a herně tam před příchodem do Prahy vyrůstal. „Čeká nás velmi těžký souboj. Nové Veselí je v popředí tabulky a bude svoji pozici jistě chtít potvrdit doma před plnou halou. Budeme si muset dát pozor především na jejich spojky a střelbu z dálky. O body se jedeme porvat,“ říká.

Novoveselští zatím v této sezoně v domácím prostředí zaváhali jen jednou, a to minulý týden prohrou o jedinou branku s Cementem Hranice. Předtím ale ve své hale porazili Frýdek-Místek, Brno i Lovosice. Nejlepším střelcem Sokola je 22letý rodák z Ivančic Jakub Štěrba, jehož 45 branek znamená třetí místo v tabulce kanonýrů celé extraligy. Útočnou sílu Nového Veselí představuje také srbský pivot Nikola Sekulić, jenž si letos připsal v nejvyšší soutěži už 37 gólů.

Duklu v této sezoně střelecky táhnou mladé spojky Matěj Klíma a Vojtěch Patzel, kterým zdatně sekunduje pivot Vít Reichl. Týmu také v posledních dvou kolech velmi pomohl návrat tvůrce hry Jakuba Svitáka po vleklém zranění.

Pokud v Novém Veselí potvrdíme stoupající formu a zvítězíme, dotáhneme se za našeho sobotního soupeře na rozdíl pouhých dvou bodů. Horní polovina tabulky by z toho sice tentokrát ještě nebyla, ale už bychom jí byli před středečním domácím šlágrem s Karvinou velmi blízko. Utkání v Novém Veselí začne v sobotu 10. listopadu v 17:00. Fanouškům, kteří nebudou moci sledovat utkání osobně ve sportovní hale, sportovní zážitek zprostředkuje internetová televize TvCom.