V osmifinále poháru zavítáme do Strakonic

Šestnáct celků, z toho jedenáct extraligových, se v osmifinále českého poháru střetne o postup mezi elitní osmičku. Je mezi nimi i Dukla, které los přisoudil účastníka druhé nejvyšší soutěže HBC Strakonice. Ačkoli je oficiálním hracím termínem osmifinále středa 14. listopadu, naše utkání muselo být kvůli účasti Dukly v evropských pohárech odloženo. Ve středu totiž předehráváme extraligové střetnutí s Karvinou, abychom o víkendu 17. a 18. listopadu mohli nastoupit do dvou zápasů Vyzývacího poháru proti litevskému Kaunasu. Do strakonické haly tak zavítáme až 21. listopadu.

Strakonice jsou fanouškům dukelské házené dobře známé, protože v minulé sezoně působily v extralize. V domácím prostředí před více než čtyřmi stovkami diváků dokonce dokázaly proti Dukle bodovat za remízu 26:26. Osm branek tehdy vstřelil zkušený Martin Mošovský, jenž v týmu dál působí. Dalších šest gólů přidal Michal Zbíral, který nyní strakonický celek po říjnovém odvolání Romana Marienky staršího vede jako trenér.

Jihočeskému celku nyní v průběžné tabulce 1. ligy patří druhá příčka o bod za vedoucími Maloměřicemi, které ale dokázal v domácím prostředí porazit 27:24. Mezi 16 nejlepších v Českém poháru prošly Strakonice díky výhrám na půdě druholigového Sezimova Ústí (33:25) a rovněž druholigové Třeboně (31:28). To Dukla zatím odehrála jediný pohárový souboj, v němž si snadno poradila s druholigovou Mladou Boleslaví (36:22), a odrazila se tak k lepším výkonům v extralize. Cenné herní minuty v tomto utkání nasbírali také talentovaní mladíci jako například Ondřej Špaček, Jakub Zelenka, Denis Harabiš či Jan Věcek. Už za necelé dva týdny uvidíme, zda dostanou na horké strakonické půdě šanci své pohárové zkušenosti zúročit.

Los osmifinále Českého poháru:

Vsetín – HCB Karviná HBC Ronal Jičín – M.A.T. Plzeň Sokol Vršovice – HK FCC Město Lovosice Telnice – Kopřivnice Bohunice – Sokol Nové Veselí SKKP Handball Brno – Pepino SKP Frýdek – Místek TJ Cement Hranice – TJ Tatran Litovel HBC Strakonice 1921 – Dukla Praha