TJ Sokol Nové Veselí – HC Dukla Praha 25:22 (12:12)

Až k prasknutí narvaná novoveselská ZDT Aréna viděla další grandiózní představení. Už začátek utkání ukázal, že oba týmy jsou na utkání skvěle namotivovány. Ani jeden celek neodskočil na rozdíl více než jednoho gólu a ve vedení se týmy pravidelně střídaly. Dukla se spoléhala hlavně na střely Matěje Klímy a zakončení z postu pivota v podání Víta Reichla. Domácí odpovídali hlavně góly od Jakuba Štěrby a dalekonosnými ranami z ruky Adama Ptáčníka. První čtyři minuty druhého poločasu patřily Novému Veselí, které odskočilo na rozdíl tří gólů. Tento náskok se nakonec ukázal jako rozhodující. Ve druhé půli se k výbornému výkonu rozchytal Vít Schams a když ve stoprocentním proměňování šancí z pivota pokračoval neomylný Nikola Sekulič, viděla domácí aréna další novoveselský triumf.

Nejlepší střelci: Sekulič 8, Štěrba 5, Ptáčník 4  – Klíma 7, Patzel a Reichl po 3. Rozhodčí: Hájek, Macho. Sedmimetrové hody: 3/2 – 4/4. Vyloučení: 3:5. Diváci: 400.

Pavel Hladík, trenér TJ Sokol Nové Veselí: „Souhlasím s tím, že rozhodl náš dobrý vstup do druhé půle. Nám pomohla v minulém týdnu facka s Hranicemi, kdy jsme byli hlavami až moc vysoko a podali jsme bídný výkon. Teď jsme potřebovali dva body zpět. Dukla není tým, na kterém byste se měli chytit. Je to tým, který šlape a já jsem strašně hrdý na náš tým, že se nám podařilo dnes zvítězit. Jeden z rozhodujících faktorů pro nás byly znovu diváci. Ve druhé půlce nás znovu podrželi, my jim strašně děkujeme, že nám dělají takou atmosféru, fandí slušně a ženou nás k takovým skvělým výsledkům.“

Pavel Najman, křídlo TJ Sokol Nové Veselí: „Jak bylo řečeno, rozhodl vstup do druhé půlky, výborný Vítek Schams, který smazal hodně soupeřových šancí, naše skvělá souhra s pivotem – Nikola Sekulič vlastně všechny šance dnes proměnil a parádní střelba zdálky v podání Adama Ptáčníka“

Václav Vraný, asistent trenéra HC Dukla Praha: „Chtěl bych pogratulovat Novému Veselí k výhře. Toto utkání rozhodl náš špatný vstup do druhého poločasu, kdy nám domácí odskočili na nějaké tři čtyři branky. Já jsem s výkonem našeho týmu spokojen, ale na výhru jsme udělali v tomto zápase až moc technických chyb. Poměrně dobře jsme bránili, ale ty malé chyby soupeř ihned trestal. Po dobrém prvním poločasu jsme chtěli překlopit na naší stranu, ale po špatném vstupu do druhé půlky se stal pravý opak.“

Vít Reichl, pivot HC Dukla Praha: „Souhlasím s tím, že rozhodl náš špatný úvod ve druhém poločase, který nám dělal problémy už ve více zápasech. Navíc jsme udělali nevynucené chyby, které nás srazili dolů a pak jsme už nedokázali srovnat.“