Ve středu se pojedeme poprat o body do Plzně

V sobotu Dukla zvítězila nad Lovosicemi a už ve středu ji čeká další soutěžní utkání. Půjde o předposlední extraligový zápas tohoto kalendářního roku, ke kterému zajíždíme na palubovku nejúspěšnějšího českého celku posledních let – Talentu M.A.T. Plzeň. Cíl je jasný. Stát se prvním celkem, který Plzeň v jeho domácím prostředí připraví o body.

Jednoduchá mise to ale nebude. Úřadující vicemistr drží v průběžné tabulce druhé místo a před vlastními diváky je zatím stoprocentní. Prohrál pouze v Karviné a v Jičíně a po bodu ztratil za remízy v Zubří a právě na Dukle. Zářijové vzájemné střetnutí skončilo výsledkem 24:24, když v samém závěru vyrovnával plzeňský pivot Jakub Šindelář.

Přestože je Dukla na rozdíl od Plzně nyní v tabulce mimo postupová místa pro play-off, nepojede na západ Čech s obavami. I s ohledem na průběh podzimního vzájemného měření sil naopak bude chtít v Plzni získat dva body, které by ji mohly první osmičce přiblížit doslova na dostřel. „Po náročném domácím zápase s Lovosicemi půjde v Plzni další velice náročný zápas s nádechem derby. O vítězi rozhodnou maličkosti. My ovšem nemáme důvod vyrazit do Plzně s pocitem strachu. Právě naopak. Pokud budeme bojovat jako při posledním domácím utkání, můžeme si odvézt vítězství, které bychom potřebovali k posunu tabulkou směrem vzhůru,“ uvedl křídelník Jan Blecha, který před sezonou přišel do Dukly právě z Plzně.

Také trenér Dukly Daniel Čurda věří, že by jeho svěřenci mohli udolat Plzeň bojovností a nasazením. „Plzeň je nejúspěšnější tým posledních let, byť nyní dvakrát skončil ve finále poražen. Má velmi dobře poskládaný tým, který už dlouho hraje pospolu a na jeho hře se to pozitivně projevuje. My se znovu pokusíme nahradit absenci tří hráčů základní sestavy velikou bojovností a koncentrovaným zodpovědným výkonem. Náš cíl zůstává stejný v každém utkání v této situaci, a to je odevzdat na hřišti maximum a bojovat po celých 60 minut,“ popisuje Čurda možnou cestu k vítězství.

Zda se touto cestou Dukla skutečně vydá, budete moci sledovat ve středu 5. prosince od 18:00 osobně v Městské sportovní hale na plzeňských Slovanech, případně prostřednictvím přímého přenosu internetové televize TVCom.