Ve finále Českého poháru se utká Dukla s Karvinou

Soubojem dvou posledních extraligových mistrů vyvrcholí v lednu soutěž Českého poháru. Týmy Dukly Praha a HCB Karviná zvítězily v semifinálových soubojích ve středu 19. prosince a v lednu se utkají o první trofej sezóny ve finále.

V roli favorita vstupovali do semifinálového duelu v Praze házenkáři Nového Veselí, kteří v Extralize přezimují na třetí příčce. Domácí házenkáři je ale zaskočili, už po deseti minutách hry vedli výrazným rozdílem 8:1 a přestože hosté ve druhé polovině první třicetiminutovky manko mírně zkorigovali, nesla si Dukla do kabiny pětibrankové vedení. To v úvodu druhého poločasu navýšili Pražané na osm gólů a bezpečný odstup si už udržovali až do konce, žádné větší drama nepřipustili.

Po pár minutách zápasu mezi Baníkem Karviná a Frýdkem-Místkem se ukázalo, že Baník Karviná je právem prvním týmem v žebříčku tabulky. Mužstvo má dobře natrénováno a kvalitní obrana se projevila i utkání proti Frýdku. Po prvním poločase byl stav zápasu 18:12 ve prospěch domácích. Ve druhém poločase Nemo Marjanovič zavřel bránu Karviné a frýdecko-místečtí házenkáři se v útoku proti domácím trápili. Zápas skončil vítězstvím Karviné poměrem 37:22.

„Na Frýdek-Místek jsme byli hodně dobře připraveni. Snad i kvůli kontumaci posledního vzájemného zápasu byli kluci opravdu natěšení, namotivovaní. Chtěli tu ztrátu dvou bodů nějakým způsobem vrátit. My jsme dobře bránili a Nemo byl dneska opravdu fantastický. Spokojenost je velká i s prvním místem v tabulce, které jsme teď potvrdili postupem v poháru. Jsem opravdu spokojený s tím, jak se tým zvedá. Je vidět, že to, co pilujeme v obraně i v útočné fázi, je to vidět. Jsme v opravdu dobré formě,“ těšilo po zápase trenéra Karviné Marka Michaliska.

To Petr Mazur z Frýdku-Místku byl k výkonu svěřenců kritičtější: „Rozdíl byl v nasazení. Ten výsledek je zasloužený. Je to poslední soutěžní utkání v roce. Karvinští měli mnohem větší motivaci než my po prohře s Plzní. Zkrátka je to o momentálním dění v klubu, pokud jsou podmínky a hráči, tak jsou i výsledky.“

 

HC Dukla Praha – TJ Sokol Nové Veselí 31:24 (17:12)

Nejvíce branek: Patzel 7/1, Křístek 5, Šůstek 5 – Štěrba 5, Ptáčník 4, Melichar 4. Rozhodčí: Opava, Válek. Sedmimetrové hody: 1/1 – 3/2. Vyloučení: 3:3. Diváci: 150.

HCB Karviná – SKP Pepino Frýdek-Místek 37:22 (18:12)

Nejvíce branek: Monczka 9/1, Nedoma 8, Zbránek 7 – Petrovský 5, Gřešek 5, Kocich 4/1. Rozhodčí: Králíček – Letev. Sedmimetrové hody: 2:1. Vyloučení: 7:7. Diváci: 853.