První trofej sezóny patří úřadujícím mistrům z Karviné. V odvetě hráči Karviné drama nepřipustili a vyhráli jasně 32:27. Spolu s náskokem z prvního zápasu tak vyhráli nad Duklou Praha vysokým osmibrankovým rozdílem.

Úvod zápasu patřil obranám na obou stranách podpořených dobrými výkony brankařů Marjanoviče a Petržaly. Po osmi minutách hry svítilo na ukazateli skóre 1:1. Další okamžiky zápasu byly na branky bohatější a dlouho se zdálo, že v odvetném utkání pohárového finále bude zaplněná karvinská hala sledovat pořádné drama, když se Dukla držela za domácím týmem v dostřelu jediné branky. V posledních pěti minutách poločasu se ale obraz hry změnil. Karviná hrozila ze všech stran a její zkušení kanonýři jako Monczka s Brůnou podpořeni talentovaným mladíkem Solákem poslali domácí výběr před přestávkou do čtyřbrankového vedení. Spolu s tříbrankovým náskokem z prvního utkání to tak byl více než slibný základ do poslední třicetiminutovky dvojzápasového souboje.

Ve druhé půli si Karviná čtyřbrankové vedení udržovala. Domácí hráči hýřili sebevědomím, Dukla neskládala zbraně a bojovala ze všech sil, ovšem Karvinští měli navrch. Skvěle se navíc rozstřílel Solák, který si celkově zapsal dvanáct tref. Ve 38. minutě si parádu v podobě efektního náskoku dovolil Nedoma a domácí kotel byl na nohou. Krátce předtím viděl červenou kartu za třetí vyloučení křídelník Dukly Jeníček. Ve 45. minutě vedli domácí 28:22. Lavička Dukly se šla poradit, žádné drama se už ale nekonalo. Pohodlný pětibrankový náskok domácí bezpečně uhájili.

 

HCB Karviná – HC Dukla Praha 32:27 (18:14), výsledek prvního zápasu 29:26

Sestava a branky Karviné: Morkoš, Brůna 2, Monczka 4, Růža, Piatek 1, Plaček, Chudoba 3, Marjanović, Užek, Solák 12/2, Zamarski, Mucha, Nantl 2, Zbránek 2, Nedoma 4, Chosík 2.

Sestava a branky Dukly Praha: Zelenka 1, Režnický, Šimůnek, Klíma, Patzel 6/2, Zavázal, Reichl 5, Křístek, Petržala, Jeníček 4, Harabiš 1, Syřínek 4, Hlavatý, Kastner 1, Šůstek 2, Blecha 3.

Rozhodčí: Bečička, Horák. Sedmimetrové hody: 3/2 – 2/2. Vyloučení: 7:9 (ČK Jeníček).