Dukla zalovila v zahraničních vodách. Před startem jarní části extraligy přivedla levorukou posilu

Ačkoli se Dukle podařilo postoupit v Českém poháru až do finále a jako jediný tuzemský zástupce navíc prošla v pohárové Evropě až do jarních bojů, v extralize zatím stojí mimo příčky zajišťující postup do play-off. K tomu, aby Pražané po devíti utkáních, jež jim zbývají do konce základní části, nechyběli mezi elitní osmičkou, má nyní přispět nová posila. Tou je čtyřiadvacetiletý slovenský hráč Branislav Cigáň, se kterým trenér Dukly Daniel Čurda počítá zejména na post pravé spojky. „Po podzimní části jsme potřebovali posílit na pravé straně, kde máme na spojce pouze JanaSyřínka, a ten má zdravotní problémy. Takže musíme hrát na spojce buď s pravým křídlem, či pravákem, což není ideální.Cigáň je vhodnou alternativou a já věřím, že díky němu budeme vpravo více střelecky nebezpeční,“ řekl Čurda.

Levoruký Cigáň přichází do Prahy na jarní část extraligy z HK Agro Topoľčany – úřadujícího vicemistra slovenské nejvyšší soutěže. Topoľčany, které z lavičky vede český trenér Pavel Farář, nyní podstupují přestavbu kádru. Po odchodu prezidenta a hlavního finančního mecenáše klubu Alexandra Malla tým opustilo několik opor. Mezi nimi je kromě Branislava Cigáně i 22letý slovenský reprezentant Marek Hlinka, jenž zamířil do Zubří. „Po dlouhých jednáních jsme se rozumně dohodli a hráčům jsme také aktivně pomáhali při hledání klubů. Pět z nich půjde na limitované přestupy do 31. května 2019. Po uplynutí těchto hostování by se měli vrátit, pokud se nám podaří ekonomicky stabilizovat situaci v klubu,“ uvedl pro agenturu SITA, kterou citoval oficiální web Slovenského svazu házené, nový prezident HK Agro Topoľčany Martin Miženko.

„V Topoľčanech jsou finanční problémy a před měsícem mě oslovil trenér Dukly Daniel Čurda, se kterým se známe, jestli bych nechtěl Dukle pomoci bojovat o play-off. Dohodli jsme se velmi rychle.Jsem rád, že vše šlo hladce a těším se na další zkušenost. S týmem už jsem dvakrát trénoval a doufám, že se mi rychle podaří pomoci Dukle v zápasech, protože cílem klubu i mým je hrát play-off. Proto přicházím a udělám maximum v cestě za tímto cílem,“ uvedl Cigáň.

Trenér Dukly Daniel Čurda lituje pouze toho, že posila nemohla do Prahy na stálo dorazit dříve, než těsně před startem jarní části extraligy. Nezbyl tak žádný čas na to, aby se před prvním utkáním sžila s novými spoluhráči. Vždyť Duklu čeká už v neděli utkání nejvyšší soutěže ve Frýdku-Místku. Její hráči se navíc už po zimní přestávce dostali do soutěžního tempa finálovým dvojzápasem Českého poháru. „Sice není čas na větší souhru, ale s tím je potřeba se vypořádat. Braňo je velmi agresivní a rychlostně vybavený hráč a doufám, že nám pomůže v boji o play-off,“ uzavřel Čurda.

Kádr Dukly naopak po půl roce opouští Jiří Kalík, kterému v prosinci vypršel limitovaný přestup a Dukla se s hráčem dohodla na tom, že vzájemná spolupráce pokračovat nebude.