Jarní část extraligy zahájíme ve Frýdku-Místku

Většinu extraligových celků čeká o nadcházejícím víkendu první soutěžní utkání tohoto kalendářního roku. Výjimky jsou dvě. Karviná a Dukla – tedy finalisté Českého poháru, kteří už na rozdíl od ostatních za sebou mají dva lednové zápasy o první letošní trofej. Úspěšnější sice byla ve finále nakonec Karviná, ale ani my se nemáme za co stydět. Dva „ostré“ zápasy k dobru mohou navíc sehrát důležitou roli v neděli, kdy zajíždíme k prvnímu utkání jarní části extraligy do Frýdku-Místku.

„Karviná byla v poháru lepší a zaslouženě oslavila triumf. My jsme však odehráli, co se týká herního výkonu v určitých fázích, povedené finále a potřebujeme to přenést do ligy, udržet bojovnost a nasazení po celou dobu. V lize nás dosud srážely výpadky, ty je nutné odstranit,“ uvedl trenér Dukly Daniel Čurda.

Jeden z výpadků, o nichž Čurda mluví, postihl jeho tým i v podzimním domácím střetnutí s Frýdkem-Místkem. Už v poločase Dukla ztrácela na svého soupeře šest branek a nakonec podlehla 22:29. „Máme Frýdku-Místku z první poloviny sezóny co vracet. Musíme si dávat pozor na souhru s pivotem a neudělat tolik nevynucených chyb, jako tomu bylo v prvním zápase. Pojedeme dobře připraveni a věříme, že dva body, které potřebujeme, získáme,“ říká nejlepší střelec Dukly v dosavadním průběhu sezony Vojtěch Patzel.

Dukla opravdu potřebuje body jako sůl. Po nevydařeném podzimu je totiž s 11 body na devátém místě průběžné tabulky, a tedy mimo postupové pozice pro play-off. Frýdek-Místek má o pět bodů více a drží pátou příčku. „Pro nás tímto utkáním začíná boj o splnění posledního cíle letošní sezóny a to je hrát play-off o medaile. Při současném postavení v tabulce je však pro nás každý zápas malým play-off. Potřebujeme co nejvíce bodovat, abychom v play-off byli, takže cíl na víkend je jasný,“ burcuje trenér Čurda.

Kromě hledání receptu na to, jak ubránit zkušené hráče Vojtěcha Petrovského a Martina Stržínka, okolo kterých tým Frýdku-Místku stojí, má trenér Čurda před víkendem ještě jednu starost, tentokrát ale celkem příjemnou – jak co nejdříve do týmu zapracovat novou posilu na pravou spojku Branislava Cigáně. Pětadvacetiletý levoruký hráč, který do Prahy přišel na jarní část extraligy ze slovenského HK Agro Topoľ čany, se totiž na stálo k týmu připojil teprve ve čtvrtek. Opačným směrem – tedy z Dukly pryč – zamířil Jiří Kalík, kterému v prosinci vypršel limitovaný přestup. Obě strany se pak dohodly, že již ve spolupráci dále pokračovat nebudou.

Zda změny v kádru a návrat některých zraněných hráčů do sestavy Dukle prospějí a pomohou jí proniknout do elitní osmičky pro play-off, se ukáže už v neděli ve Frýdku-Místku. Utkání, jež bude přenášet internetová televize TVCom, začne v 17:00. Shodou okolností jen půl hodiny před tím, než k finále mistrovství světa nastoupí v dánském Herningu národní týmy Francie nebo Dánska a Německa nebo Norska.