Duklu čeká nabitý začátek února. Zahájí ho domácím utkáním proti Hranicím

První kolo jarní části extraligy bylo minulý týden pro Duklu úspěšné nejen proto, že se jí podařilo Frýdku-Místku na jeho půdě oplatit podzimní porážku. Její přímí konkurenti v boji o play-off navíc ztráceli body. Kopřivnice doma pouze remizovala s Brnem, Zubří podlehlo Plzni a Lovosice selhaly proti Litovli, která si tak připsala první extraligové body. Také Hranice, jež měly po podzimu stejně bodů jako Dukla, nedokázaly doma čelit Jičínu a tak se Pražané posunuli na průběžné osmé místo tabulky.

A právě Cement Hranice bude dalším soupeřem Dukly v mimořádně důležitém střetnutí pro postup do play-off. Dukla, která bude mít výhodu domácího prostředí, má Hranicím co vracet. Na podzim na Moravě prohrála 28:27 poté, co jí šest branek vstřelil zkušený Michal Indrák. Právě jeho zmiňuje trenér Dukly Daniel Čurda mezi hráči, které budou muset jeho svěřenci pečlivě hlídat. „Domácí zápas je dalším krokem v boji o play off a my potřebujeme potvrdit venkovní vítězství. Je potřeba si dát pozor na zkušené hráče soupeře jako je Marek Tůma a Michal Indrák. Věřím, že se nám povede zlepšit oproti Frýdku nátlakovou hru směrem dopředu a také naši obranu bychom rádi více zagresivnili. Tudy vede cesta za výhrou, která je naším jasným cílem,“ říká Čurda. Jeho tým se bude stejně jako proti Frýdku-Místku moci spolehnout i na novou levorukou posilu Branislava Cigáně, jenž do Prahy přišel na jarní část nejvyšší soutěže ze slovenských Topoľčan. Cigáň vstřelil ve svém prvním utkání pět branek a Dukla díky němu byla podle trenéra Čurdy na pravé straně nebezpečnější.

Také pivot Dukly Vít Reichl si přeje v sobotu navázat na vítězství z minulého kola. „Důležité bude, abychom do zápasu proti Hranicím už od začátku vstoupili koncentrovaně a nedělali technické chyby, které by nás na konci mohly mrzet. Utkání je pro nás velmi důležité, protože teď už vlastně v každém zápase bojujeme o postup do play-off,” uvádí Reichl.

Pro Duklu je nyní každý bod důležitý mimo jiné i proto, že ji čeká nabitý začátek února. Pouhé tři dny po utkání proti Hranicím nastoupí v úterý 5. února večer k předehrávce 17. extraligového kola v Zubří. Utkání s dalším z jejích přímých konkurentů vysílá v přímém televizním přenosu ČT Sport.

I na jaře pokračuje rozsáhlá rekonstrukce sportovní haly v ruzyňském areálu, kde jsou Pražané doma, a tak bude Dukla k domácím utkáním znovu nastupovat ve slávistickém azylu ve Vladivostocké ulici. Tam vyzve nejen v sobotu 2. února od 19:00 Cement Hranice (v přímém přenosu internetové televize TVCom), ale také o týden později, konkrétně v neděli 10. února od 19:30, v evropském Vyzývacím poháru rumunský celek CSM Bukurešť. Odveta, která rozhodne o tom, zda mezi nejlepších osm postoupí Dukla, nebo favorizovaná Bukurešť, je na programu 16. února v Rumunsku.