Televizní diváci si mohou v úterý dopřát napínavý souboj o play-off. Do Zubří zavítá v předehrávce 17. kola Dukla

Mimořádně důležité utkání v rámci boje o postup do play-off čeká už v úterý 5. února Zubří a Duklu. Oba celky totiž balancují na hraně elitní osmičky a předehrávané střetnutí 17. extraligového kola, jež v přímém přenosu odvysílá ČT Sport, dá vítězi do posledních pěti kol základní části nespornou výhodu.

Dukla půjde do utkání tabulkově lépe postavená. Nyní jí patří průběžná 7. příčka a navíc má odložený domácí zápas s Karvinou k dobru. Na druhou stranu jí ale nejbližší pronásledovatelé dýchají na záda. Osmé Lovosice i deváté Zubří mají stejný počet bodů jako pražský celek. Valaši navíc už vědí, jak proti Dukle hrát. V podzimním vzájemném souboji v Praze zvítězili 22:20, když se sedmi brankami blýskla jejich letní posila ze Slovenska Marek Korbel.

Ze stejné země jako Korbel pochází také Marek Hlinka, kterého Valaši angažovali v zimní přestávce. Slovenská reprezentační spojka přestoupila do Zubří z Topoľčan, které po odchodu prezidenta klubu a hlavního sponzora v jedné osobě musely z finančních důvodů uvolnit z kádru hned šest opor. Kromě Hlinky mezi nimi byl také levoruký Branislav Cigáň. Ten naopak zamířil do Dukly, kde podepsal smlouvu rovněž do konce sezony.

Hlinka s Cigáněm se tak po krátké době znovu potkají na jedné palubovce. Tentokrát ale budou každý v jiném dresu. „Soupeř přes zimu posílil nejen nákupem Hlinky, ale také se mu vrací uzdravení hráči. My se opět chceme prezentovat nátlakovou hrou. Proti podzimnímu utkání bychom rádi zlepšili střeleckou efektivitu. Domácím se potřebujeme vyrovnat i v nasazení a agresivitě,“ říká trenér Dukly Daniel Čurda.

Boj až do posledních vteřin očekává od úterního utkání spojka Dukly Daniel Křístek. „Všechna utkání se Zubřím jsou velmi vypjatá, zvlášť na jejich palubovce. V domácím zápase jsme nedokázali udržet pětibrankové vedení a prohráli jsme. Do Zubří tak pojedeme s jasným cílem, oplatit soupeři porážku a posunout se v tabulce výš,“ popisuje.

Zápas v Zubří je pro Duklu druhým ze série sedmi soutěžních utkání, jež Pražané odehrají během pouhých tří týdnů. Hned po návratu z Valašska budou muset na chvíli na extraligový program zapomenout. V neděli je totiž čeká osmifinále evropského Vyzývacího poháru proti silnému celku CSM Bukurešť. „Challenge Cup chceme využít především jako příležitost ke konfrontaci se soupeřem, na kterého v extralize, co se týká kvality, těžko narazíme. Jsme si samozřejmě vědomi toho, že Bukurešť je výrazným favoritem, říká Čurda. Mezi úvodní zápas evropského poháru a odvetu v Bukurešti, která je naplánovaná na 16. února, pak Dukla vměstná ještě domácí extraligové utkání s Litovlí (středa 13. února – sportovní hala Břve).

Ani po příletu z Rumunska ovšem nebudou mít svěřenci trenérské dvojice Čurda-Vraný mnoho času na regeneraci. Ve středu 20. února sehrají odložený duel s Karvinou a bláznivou sérii ukončí 23. února v Brně. V té době už budou do konce základní části zbývat pouhá tři kola. „Nyní nás čekají pekelné tři týdny v takzvaném anglickém stylu středa-víkend. Uzpůsobili jsme si program tréninků, abychom vše zvládli. Pokud to jde, tak se také snažíme rozprostřít zápasové zatížení na více hráčů,“ říká trenér Dukly.

Zda si Dukla zajistí v Zubří bodovou i psychologickou výhodu, nebo naopak půjdou do extraligového trháku Valaši, mohou všichni sportovní fanoušci sledovat v úterý 5. února od 19:10 hodin buď přímo

ve sportovní hale v Zubří, nebo v přímém přenosu veřejnoprávní ČT Sport. „Utkání bude opět ve výborné atmosféře a navíc oba týmy potřebují vyhrávat, takže se těšíme na skvělou bitvu,“ uzavírá Čurda.