V pohárové Evropě zbyla už jen Dukla. V neděli se doma pokusí zaskočit favorizované Rumuny.

Házenkářskou Duklu čeká v neděli jeden z vrcholů této sezony. V hale pražské Slavie, kde v době rekonstrukce jejího domovského areálu v Ruzyni našla dočasné útočiště, vyzve v osmifinále Vyzývacího poháru snad nejtěžšího soupeře, kterého jí los mohl přisoudit.

Celek CSM Bukurešť je aktuálním lídrem rumunské tabulky. Tým nabitý reprezentanty hned několika zemí zvítězil z 16 utkání domácí soutěže hned ve 13 případech a daleko za sebou nechává například i městského rivala Dinamo, jenž se účastní prestižní Ligy mistrů. “Čeká nás nejkvalitnější soupeř, na kterého v této sezoně narazíme. Je to pro nás výborná možnost konfrontace s vyspělou evropskou házenou. Měření sil s Bukureští nám ukáže, jak si v mezinárodním porovnání stojíme,“ říká trenér Dukly Daniel Čurda.

Ačkoli se Dukle po nepovedeném extraligovém podzimu začalo po zimní přestávce dařit, když zvítězila ve všech třech letošních střetnutích nejvyšší soutěže, do dvojzápasu evropského poháru půjde jako favorit její soupeř. „Nemůžeme si dovolit udělat moc útočných i obranných chyb, protože je Bukurešť určitě potrestá více než týmy z extraligy,“ myslí si dukelský specialista na obranu Mojmír Hlavatý.

Trenér Čurda upozorňuje také na to, že soupeř bude mít výškovou a silovou převahu. „My se proto pokusíme najít rychlejší cesty směrem ke střílení branek. Bukurešť hraje pevnou obranu 0-6, což pro nás znamená pokusit se ubránit jejich postupný útok a pak hrát zejména přechod první a druhou vlnou. To by mohla být šance dostat se do zakončení,“ nabízí možný recept na úspěch.

I v případě, že se Dukle v neděli podaří proti favorizovanému celku s exzuberským brankářem Jakubem Krupou v sestavě uspět, bude mít vyhráno jen z poloviny. O týden později, konkrétně 16. února od 17 hodin totiž Pražané nastoupí k odvetě na horké rumunské půdě. A cesta mezi nejlepších osm vede jen přes celkový součet obou zápasů.

Výhoz nedělního duelu HC Dukla Praha – CSM Bukurešť je stanoven na 19:30. Příznivcům kvalitní české házené se tak otevírá možnost zhlédnout během jednoho večera hned dvě zajímavá utkání za sebou. Od 17:00 totiž v Edenu nastoupí k utkání MOL ligy proti Písku ženy Slavie a střetnutí Vyzývacího poháru na tento zápas plynule naváže.