Duklu čeká v další předehrávce nevyzpytatelný soupeř. Ve sportovní hale Břve se utká s Litovlí.

Méně znalému fanouškovi házené by se na první pohled mohlo zdát, že půjde o jednoznačnou záležitost. Zatímco Dukla drží se 17 body sedmou příčku zaručující postup do play-off a po zimní přestávce v extralize ještě neprohrála, Litovel je se dvěma body s velkou ztrátou poslední.

Ani vysoká podzimní výhra, kterou Dukla v Litovli získala poměrem 19:38, ale před středeční odvetou ve sportovní hale Břve nic neznamená. Tatran totiž v zimní přestávce posílil. Přivedl slovenského pivota Marka Páleše a také levorukého odchovance Josefa Pohlmanna, jenž se vrátil do sestavy extraligového celku po čtyřech letech. “Na jaře chceme ukázat hlavně výkonnostní růst ale také konečně urvat také nějaké body do tabulky, i když matematicky je to velmi těžké,“ říkal před startem jarní části trenér Litovle Ivo Vávra. Jeho přání se vyplnilo hned v prvním zápase proti Lovosicím, v němž Tatran zvítězil 28:27 a Páleš s Pohlmannem k němu přispěli dohromady sedmi brankami.

“S Litovlí nás nečeká nic jednoduchého. V jarní části sezóny předvádí tým se zkušeným Luďkem Fabiánem v brance výborné výkony,” jmenuje další oporu soupeře asistent trenéra Dukly Václav Vraný. “ Potvrzuje se, že extraliga je vyrovnaná, proto i pro nás to bude těžké a důležité utkání, v němž budeme především chtít navázat na dobré výkony z předchozích kol,” dodává.

Proti Dukle může navíc hrát únava. Vždyť středeční zápas s Litovlí bude pro Pražany čtvrtým soutěžním utkáním v pouhých 11 dnech a krátce po něm se vydají na pohárovou odvetu do Rumunska. Dukla také musela pro zápas s Litovlí změnit působiště. Ze sportovní haly Slavie, která jí v době rekonstrukce jejího domovského sportoviště v Ruzyni slouží jako náhrada nejčastěji, se tentokrát přemístí do sportovní haly v Břvích (Hájecká 1866 Hostivice – Břve).

“Na podzim jsme v Litovli odehráli velice kvalitní a jednoznačný zápas. To ovšem neznamená, že se tento průběh musí ve středu opakovat. Litovel přes zimu posílila, což potvrdila domácí výhrou nad Lovosicemi. Určitě nás tedy nečeká nic jednoduchého, ale věřím, že pokud k utkání přistoupíme svědomitě a budeme se soustředit na svoji hru, tak zůstanou dva body na naší straně,” říká pivot Dukly Daniel Režnický. Zda bude mít pravdu, nebo své bodové konto v extralize rozšíří naopak Litovel, mohou diváci sledovat ve středu 13. února od 18:30 – buď přímo ve sportovní hale nebo prostřednictvím přímého přenosu internetové televize TV Com.