Dukla odjela do Rumunska k odvetě Vyzývacího poháru, v sobotu bude stahovat pětibrankové manko

Zatímco ostatní extraligové celky v závěru tohoto týdne odehrají 18. kolo domácí nejvyšší soutěže, Dukla svůj duel s Litovlí absolvovala už ve středu. Důvodem je její účast v evropském Vyzývacím poháru. První utkání osmifinále Challenge Cupu Pražané odehráli už minulý týden, kdy v domácím prostředí podlehli favorizovanému lídrovi rumunské nejvyšší soutěže CSM Bukurešť 23:28. Zítra je čeká odveta v Rumunsku.

V utkání, ke kterému Dukla nastoupí v Bukurešti od 17:00, ji nečeká snadná práce. Soupeř totiž prokázal svoje kvality už v Praze a k domácímu duelu nastoupí podle všeho v ještě silnější sestavě. „Odveta z našeho pohledu bude ještě těžší zkouškou. Domácí vytáhnou reprezentanty Tuniska a Íránu, kteří v Praze chyběli. My jedeme do Rumunska s jasným cílem. Navázat na povedený druhý poločas, kdy jsme dokázali předvést svoje kvality a soupeře zaskočili dynamickou a rychlou hrou,“ říká trenér Dukly Daniel Čurda.

Ve druhém dějství prvního zápasu byla Dukla skutečně lepším celkem, když tento poločas ovládla 13:9. Jenže o příznivější celkový výsledek se Pražané připravili už v první půli, v níž dovolili soupeři vypracovat si devítibrankový náskok. Teď už si podobný výpadek dovolit nemohou, pětigólové manko z Česka je už samo o sobě vážnou komplikací ve snaze postoupit mezi nejlepších osm.

Přesto Dukla neskládá zbraně a pokusí se soupeře překvapit. „Bude záležet i na tom, co nám kádr Bukurešti nabitý zahraničními hráči dovolí, zaměříme se mimo jiné na lepší obranu spolupráce spojek s pivotem, což byl rozhodující faktor prvního utkání,“ dodává Čurda.

Poslednímu českému zástupci v evropských pohárech by mohlo v Rumunsku psychicky pomoci i to, že se mu po nepovedeném podzimu začalo v domácí soutěži konečně dařit. Dukla zvítězila ve všech čtyřech extraligových duelech jarní části a posunula se na pozice zaručující postup do play-off. Naposledy odnesla její rostoucí formu Litovel, která si z Prahy odvezla vysokou porážku 18:31. Zda se Dukle podaří navázat na ligové výkony, smazat v odvetě ztrátu z prvního zápasu a překvapivě CSM Bukurešť vyřadit, bude jasné už v sobotu večer.