Dukla vypadla z evropských pohárů. V extralize nyní vyzve Karvinou, které touží oplatit hned dvě letošní porážky

Poslední český zástupce v evropských pohárech je ze hry venku. Dukla nedokázala v sobotní odvetě osmifinále Vyzývacího poháru stáhnout pětibrankové manko a s CSM Bukurešť v Rumunsku prohrála 25:30. Pražané se tak teď mohou soustředit výhradně na extraligu. V ní je ve středu od 18:00 čeká dohrávka odloženého utkání podzimního 10. kola proti Karviné.

Ačkoli je teprve polovina února, oba celky se v tomto kalendářním roce střetly už dvakrát. Ve lednovém finále Českého poháru byla úspěšnější Karviná, která nejprve zvítězila na hřišti soupeře 29:26, aby zisk první letošní trofeje potvrdila o týden později v domácí odvetě výhrou 32:27.

Pražané ale i přes nepříznivou bilanci věří, že tentokrát dokáží úřadujícímu mistrovi obě pohárové porážky oplatit. Mimo jiné i proto, že v jarní části extraligy dosud neprohráli a drží sérii čtyř vítězství v řadě. „Myslím si, že jsme se z obou pohárových utkání poučili. Dokážeme eliminovat chyby, které nás trápí a náš týmový výkon jde nahoru. Proto věřím, že domácí utkání s Karvinou dokážeme i přes kvalitu soupeře zvládnout a odneseme si další dva body, které nám pomohou zajistit si lepší příčku pro play-off,“ říká hráč Dukly Jakub Zelenka.

Také trenér Dukly Daniel Čurda je přesvědčený o tom, že neúspěch z finále poháru je pryč. „V lize hrajeme stále lépe, letos si držíme stoprocentní bilanci a naše pozice v tabulce nám velí se o prodloužení této šňůry poprat i s Karvinou. Musíme být důrazní na tvůrce hry soupeře a vypořádat se s proměňováním střeleckých příležitostí, to se nám v těch lednových zápasech tolik nedařilo,“ hledá Čurda recept na úspěch.

Pokud by Dukla dokázala proti Karviné zvítězit, byly by to pro ni důležité body v boji o play-off. Momentálně sice drží šestou postupovou příčku, ale deváté Lovosice jsou jen o tři body zpět. Také Karviná však má o co hrát. Po dvou porážkách proti Kopřivnici a v Plzni se jí o víkendu podařilo opět nastartovat vítězný stroj, když doma porazila Frýdek-Místek vysoko 41:31. Výhrou na Dukle by bodově dotáhla lídra průběžné tabulky z Plzně a před posledními čtyřmi koly základní části by zároveň odskočila dotírajícímu Novému Veselí.

Kdo bude nakonec úspěšnější, se mohou fanoušci házené dozvědět ve středu od 18:00 buď přímo ve sportovní hale Slavie v pražském Edenu, nebo prostřednictvím přímého přenosu internetové televize TV COM. A kdo nebude mít kvalitní házené ani po duelu Dukla – Karviná dost, toho čeká od 20:15 na ČT Sport přídavek v podobě přímého přenosu střetnutí mezi čtvrtou Kopřivnicí a pátým Jičínem.